Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Señor López

komentarze 2

Taki tym razem mail:

Sytuacja wygląda następująco, jakiś miesiąc temu poprzez międzynarodowe forum gitarowe sprzedałem osobie z Meksyku dwie gitary. Otrzymałem na paypal zapłatę w wysokości połowy kwoty, w tym czasie też klient prosił mnie o wysyłkę. Tak też zrobiłem i miałem dostać drugą połowę kwoty w tym miesiącu, rzekomo ponad 2 tygodnie kwota w dwóch częściach została wysłana, ale dotychczas jej nie otrzymałem. Przesyłkę klient otrzymał dnia 14 września o godzinie 08:42:16 i odebrał ją ten sam klient (tak podała mi poczta z Meksyku). Oczywiście w tym czasie klient zaczął znikać ze wszelkich możliwych portali na których się kontaktowaliśmy: facebook, youtube czy chociażby wcześniej wspomniane forum gitarowe. Kwota jaką jest mi nadal dłużny to 1172$. Poniżej przedstawiam wszystkie jego dane (jeśli potrzebne będą jego zdjęcia to również je posiadam):

Osoba …  López Ulica: …

Prosiłbym o kontakt czy te dane będą wystarczalne, co jeszcze musiałbym dodać. Pytanie jaka byłaby kwota takiej windykacji i czy jest szansa skutecznej realizacji? Może wpierw wystarczy jakiś telefon tam na miejscu lub jakiś nakaz zapłaty?

Skóra nie warta wyprawki, jak to mówią. Znalazłem zdjęcie w necie tego typa. Mordę ma ten Meksykaniec taką, że Meksyk… Tu telefony nie pomogą a jak chodzi o uzyskanie jakiegoś meksykańskiego nakazu zapłaty, to szkoda gadać – za niska kwota, za dużo roboty.

Co ewentualnie można by zrobić, to upublicznić jego zadłużenie (np. jako dług na sprzedaż, z podaniem szczegółów) w internecie w jego środowisku, wzmianki o tym typie można znaleźć w wielu miejscach w necie. To mogłoby przynieść efekty. Nie wiem jednak, czy meksykańskie prawo na to zezwala (to nic, że Pan pisałby z Polski).

Wrzesień 30th, 2011 at 6:47 am

kategoria: windykacja

Komentarze do 'Señor López'

Subscribe to comments with RSS

  1. A z drugiej strony – kto wysyła na drugi koniec świata towar bez otrzymania zapłaty? Wystarczyło by zrobić chociaż pobranie z możliwością sprawdzenia przesyłki przez zamawiającego i po sprawie…

    Rafał

    30 Wrz 11 at 10:38

  2. Tak… Chciałbym zobaczyć korespondencje między nimi, jak Meksykaniec namówił go żeby już tylko po zapłacie połowy wysłał gitary.

    admin

    30 Wrz 11 at 11:30

Skomentuj