Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Twierdzi, że dłużnik kłamie i ukrywa majątek

komentarze 4

Taki mail: Witam Pana! Proszę o odpowiedź na pytanie  mam wyrok sądu z klauzulą o zapłatę należności za pracę z odsetkami ok.12000 zł od przedsiębiorcy który UKRYWA SWÓJ MAJĄTEK i złożył wykaz że nic nie posiada a ja wiem że ma np. MIESZKANIE W WARSZAWIE I SAMOCHÓD itp. komornik nie odnalazł majątku ale się chyba mało starał bo napisał że nie może znaleźć miejsca jego firmy proszę o informację ile to będzie kosztowało  Informacje na temat dłużnika znajdzie  Pan na str. internetowej po wpisaniu nazwiska ……. w KRS lub firma  … Sp. zoo Warszawa   Pozdrawiam i liczę na odpowiedź

Przeczytaj też: Ukrywanie majątku przed komornikiem

No przecież jakby miał samochód to komornik na pewno dowiedziałby się o tym, bo sprawdza w CEPiK a w tej bazie jest każdy pojazd. Jak nie figuruje w CEPiK to znaczy że samochodu nie ma i koniec.

Co do nieruchomości, to różnie może być, nie przeczę. Jednak skoro Ty wiesz (ale nie że „wiesz” tak  jak niby co do samochodu) to też dopytaj, popytaj, a nie ryczysz mi tu Caps Lock’iem jak jakiś rozwydrzony bachor.

Poza tym, szukanie mieszkania dłużnika w Warszawie to wcale nie jest szukanie igły w stogu siana i da się ustalić. Najpierw zleciłbym komornikowi sprawdzenie w systemie Elektronicznej Księgi Wieczystej. Jeżeli to nic nie da to znaczy że albo mieszkanie nie ma założonej księgi wieczystej albo ma ale jeszcze starej wersji – papierowej i nie została ta księga „przepisana” do formy elektronicznej. Wtedy trzeba by sprawdzać w wydziałach geodezji. Pewnie w Warszawie jest tych wydziałów więcej niż jeden, więc w każdym wydziale geodezji trzeba by sprawdzić. Jeżeli i w ten sposób nie znajdziesz, to trzeba by sprawdzić: wszystkie spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty, niech komornikowi odpiszą czy typ jest właścicielem mieszkania. I już wszystko wiesz.

Przeczytaj też: Dłużnik otrzymał w spadku udział w nieruchomości bez księgi wieczystej, w innym mieście

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

21/09/2011

kategoria majątek

Komentarze do 'Twierdzi, że dłużnik kłamie i ukrywa majątek'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Twierdzi, że dłużnik kłamie i ukrywa majątek'.

 1. I na koniec okaże się, że mieszkanie jest we współwłasności z żoną, a klauzuli brak 🙂

  Lech

  21 Wrz 11 08:47

 2. 12 000 złotych w plecy to nawet w Warszawie kilka miesięcy darmowej roboty. Współczuję.

  felek

  21 Wrz 11 09:50

 3. Już nie dostanie tych pieniędzy, przerabiałem to samo.

  granda

  21 Wrz 11 10:01

 4. A może był dyrektorem i to jest wynagrodzenie za jeden miesiąc.

  Anonim

  21 Wrz 11 12:38

Skomentuj