Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

I rodzonej siostrze ufał nie będziesz

komentarze 2

Taki mail: Mój mąż wraz z trojgiem rodzeństwa (dwie siostry i dwóch braci) odziedziczył spadek po rodzicach. Spadkiem jest mieszkanie spółdzielcze w Warszawie (53m – …). Wartość ok.320 000,00 PLN Wyrokiem sądu z kwietnia 2009 roku, każdemu ze spadkobierców przysługuje 1/4 wartości mieszkania. Dla celów Spółdzielni troje ze spadkobierców (w tym mój mąż) zrzekło się swojej części, żeby jedno z nich mogło wykupić mieszkanie (za przysłowiową złotówkę). Wspólnie uzgodnili, że mieszkanie wykupi najstarsza siostra.

Przeczytaj też: Zrzeczenie się przez dłużnika (z komornikiem) udziału w spadku – nieruchomości aby brat mógł ją sprzedać

Osoba wykupująca ustnie zobowiązała się , że spłaci pozostałych (braci) w możliwie krótkim czasie. Niestety nie wywiązała się z obietnicy, a wszelkie kontakty telefoniczne są zbywane. Nie godzi się również na sprzedaż mieszkania.

Mieszkanie zostało wynajęte, bez zgody braci, oczywiście korzyści czerpią siostry. Obawiamy się, że kierując sprawę do Sądu to może trwać latami, a nie ukrywam , że zależy nam na czasie.

Mamy nadzieję, że zajęcie się sprawą Firmy windykacyjnej otworzy paniom oczy i nie będą czuły się tak pewnie i bezkarnie. Czy możemy liczyć na Państwa zainteresowanie i zajęcie się tą sprawą i jaki ewentualnie byłby koszt ?

Jak to mówią, z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Jaki sąd? Przecież zrzekli się spadku na rzecz bodaj siostry.

Ty, co Ty sobie myślisz, za kogo nas uważasz? Za pospolitych bandytów? Tak żeście „przechytrzyli” że nic Wam się nie należy, nie ma formalnie żadnego długu do odzyskania. Ja nie wiem, może trzeba było spisać jakieś porozumienie, że po zrzeczeniu się przez Was na jej rzecz spadku – mieszkania i po sprzedaży tegoż przez nią, ona Wam zapłaci co się wam należy. Nie wiem, czy to byłoby zgodne z prawem w takiej sytuacji, ale myślę że prawnik wymyśliłby jakieś rozwiązanie.

Przeczytaj też: Zlecenie windykacji po oddaleniu powództwa o zapłatę

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

21/09/2011

kategoria spadek

Komentarze do 'I rodzonej siostrze ufał nie będziesz'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'I rodzonej siostrze ufał nie będziesz'.

 1. Ciekawe, jak wyglądało to „zrzeczenie się spadku”. Bo wcale nie musi być skuteczne…

  Kalina

  22 Wrz 11 15:41

 2. Ludzie idzcie do prawnika sprawa nie jest opisana jasno ale zrzeczenie się praw lokatorskich na jedna osobe ( a takie są wymogi wykupu) nie oznacza że zrzekliscie się praw do nieruchomości.
  jeszcze raz idzcie do prawnika bo zdaje się że terminy was gonią

  hej

  23 Wrz 11 09:44

Skomentuj