Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„przepisanie majątku na żonę”

komentarzy 8

„przepisanie majątku na żonę” – ktoś wpisał w wyszukiwarce.  No, ja bym raczej odradzał przepisanie majątku akurat na żonę i to nawet zanim będziesz miał długi – też odradzam. Albowiem żona na którą przepisałeś majątek może Cię bardzo zaskoczyć, niemile zaskoczyć. Okaże się że ta osoba, co do której byłeś przekonany, że Cię kocha, że możesz jej zaufać bezgranicznie, że ją znasz na wskroś – okaże się kimś diametralnie innym niż myślałeś. Odejdzie od Ciebie z majątkiem, z pieniędzmi. Bo to zła kobieta była…

Przeczytaj też: Dłużnik przepisał majątek na żonę

Nie jestem wrogiem kobiet generalnie oraz nie mam z ich powodu jakichś traumatycznych doświadczeń, ale ujmijmy to elegancko aby niepotrzebnie nie wchodzić w szczegóły i nie zrażać ewentualnych Czytelników płci pięknej. Kobieta zmienną jest – o, i basta.

A swoją drogą oczywiście takie jawne przepisanie całego majątku na żonę albo innego członka najbliższej rodziny w sytuacji gdy jesteś dłużnikiem, ma nikłe szanse powodzenia w dłuższej perspektywie czasu, bo wierzyciel raczej nie będzie miał problemu z tym aby sąd na jego wniosek (skarga pauliańska) uznał te czynności darowizn za bezskuteczne względem niego.

Przeczytaj też: To nie jest przestępstwo! Rozdzielność majątkowa.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

19/09/2011

kategoria majątek

Komentarze do '„przepisanie majątku na żonę”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„przepisanie majątku na żonę”'.

 1. Zawsze jest spota szansa, że wierzycielowi nie będzie się chciało (nie będzie wiedział jak) bawić w skargę pauliańską. Zresztą musiałby wiedzieć, że – dajmy na to – nieruchomość należąca do żony kiedyś należała do dłużnika, nie każdy ma żyłkę detektywistyczną 🙂

  Lech

  19 Wrz 11 09:11

 2. A co gdy żona przepisze majątek na męża? Nie ucieknie mąż z majątkiem od żony?

  Justyna

  19 Wrz 11 10:28

 3. @Justyna: bogate kobiety nie są tak głupie, w przeciwieństwie do niektórych bogatych mężczyzn 😉

  Lech

  19 Wrz 11 11:22

 4. Pamiętajmy o tym, że to „bogactwo” należy do wierzycieli.

  admin

  19 Wrz 11 11:36

 5. Nie slyszales pewnie o zabezpieczeniu wekslem tego co przepisujesz na kobiete.

  Horrid Henry

  22 Kwi 12 22:11

 6. Słyszałem, ale jest tu też niejakie ryzyko. Żona też może pozbyć się fikcyjnie majątku, a raczej ukryć go sprytnie i weksel mężowi nic nie pomoże.

  admin

  23 Kwi 12 08:46

 7. Weksel zabezpieczony hipoteką na majątku żony w tym pomoże 😉

  Lech | blog o wekslach

  23 Kwi 12 10:09

 8. Tak, ale wtedy dłużnik „nasz” ujawnia się ze swym majątkiem – wierzytelnością. Zajmujemy więc wierzytelność którą ma u żony.

  admin

  23 Kwi 12 10:48

Skomentuj