Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Debeściak

1 komentarz

Taki mail: Piszę do państwa z zapytaniem, czy mam szansę odzyskać pieniądze, które pożyczyłem drugiej osobie w Zabrzu, ale nie zawarłem przy tym żadnej umowy prawnej. Chodzi o sumę 34 tyś. zł.

Zaciągnąłem w bankach dwa kredyty na sumę 34 tyś. zł przy czym do spłaty z odsetkami będzie to suma ok 50 tyś zł. natomiast osoba, której udzieliłem pożyczki nie ma zamiaru jej zwrócić. Pieniądze wydałem jej u mnie w domu ale bez świadków.

Minęły już dwa lata od tego momentu i nie mogę wyegzekwować zwrotu tych pieniędzy.

Czy nie podpisując z Tą osobą (kobietą), umowy dotyczącej tej pożyczki, mam jakieś szanse na odzyskanie swoich pieniędzy? Proszę o pilna odpowiedz w tej sprawie.

Takiego rekordowego mariażu jeszcze nie widziałem – wysoka kwota i zero dokumentów, nawet wszawego potwierdzenia przelewu bankowego dla niej z byle jakim tytułem prawnym, nawet krzyżyka zamiast podpisu od niej jako pokwitowania przyjęcia pieniędzy.

Uporczywie nasuwa mi się jedno wyjaśnienie: musiała mu bardzo dobrze (przepraszam płeć piękną) dawać…  Słyszałem że to może być przyczyną, tak ponoć w wywiadzie wyciąga się tajemnice służbowe i państwowe więc i w tym wypadku chyba też to mogło zadziałać.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 4.5]

19/09/2011

kategoria: dowody

1 komentarz do 'Debeściak'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Debeściak'.

  1. no, gratulujemy wierzycielowi przezorności 🙂

    daru79

    23 Wrz 11 11:16

Skomentuj