Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy komornik chodzi po domu”

komentarzy 15

Padło w wyszukiwarce pytanie jak w tytule, a więc – „czy komornik chodzi po domu”. Owszem, komornicy udają się na tzw. czynności terenowe których celem jest także wejście do mieszkania, do domu dłużnika. Gdy komornik wejdzie do domu dłużnika to … chodzi po domu. Jak zobaczy coś wartościowego np. sprzęt AGD, to zajmie. Może też zajrzeć w różne zakamarki i schowki, bo czasem w piśmie od komornika (informującym o bezskutecznej egzekucji) znajduje się sformułowanie – „Po przeszukaniu wszystkich schowków nie natrafiono…”.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 12 Ocena średnia: 3.9]

18/09/2011

Komentarze do '„czy komornik chodzi po domu”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy komornik chodzi po domu”'.

 1. Z tymi schowkami to cytat z kpc, więc z takiego pisma wcale nie musi wynikać, że komornik jakieś schowki przeszukał, co po prostu stosuje takie sztampowe pismo

  „Jeżeli cel egzekucji tego wymaga, komornik zarządzi otworzenie mieszkania oraz innych pomieszczeń i schowków dłużnika, jak również przeszuka jego rzeczy, mieszkanie i schowki.”

  Lech

  18 Wrz 11 11:42

 2. Ja wolę jako windykator nie umieszczać swego wizerunku. 😉

  Do rzeczy jednak – skoro jednak tak pisze to powinien pisać zgodnie z prawdą ale oczywiście nie musi tak być. tak czy inaczej, choćby z kpc wynika więc, że komornik może łazić i zaglądać w schowki. Przyjmijmy, że jeśli któryś już wejdzie do mieszkania czy domu, to przeszukuje. Przynajmniej ja bym tak zrobił, skoro już pofatygowałbym się do dłużnika.

  admin

  18 Wrz 11 12:09

 3. Ale co to jest schowek? Zajrzy do szuflady bądź szafki i już zgodnie z prawdą napisze, że sprawdził schowki 🙂 Już większą bolączką jest to, że nawet jak coś znajdzie, niekoniecznie w schowku, to stwierdzi, że nie przedstawia tenże fant „wartości handlowej”.

  Lech

  18 Wrz 11 13:40

 4. No tak, to są schowki. Myślę że temu co wpisał tytułowe hasło w wyszukiwarce chodziło o to właśnie, czy komornik może / czy ma zwyczaj zajrzeć do szafy, do szuflady albo do tapczanu.

  admin

  18 Wrz 11 13:47

 5. A ja mam pytanie. Komornik mi zajął w mieszkaniu laptop ale wczoraj ten laptop mi zginął. I co teraz?

  granda

  18 Wrz 11 17:24

 6. Ja też mam pytanie, do Ciebie. Ten Twój laptop zginął czy może „zginął” Ci? W domu Ci zginął?

  admin

  18 Wrz 11 17:45

 7. Normalnie zginął mi w domu.

  granda

  18 Wrz 11 17:53

 8. To ciekawe… Rozumiem, że zgłosiłeś włamanie na policję, złodziej wszedł przez okno po wybiciu szyby, czy drzwi wyważył?

  admin

  18 Wrz 11 18:06

 9. Nie było włamania, po postu zginął mi w domu.

  granda

  18 Wrz 11 18:20

 10. Obawiam się, że nikt Ci w taką bajeczkę nie uwierzy. Zastanów się, co piszesz. Laptop to przecież nie moneta 5 złotowa albo klucze, które można zapodziać byle gdzie i są niewidoczne.

  Komornik napisze o tym wierzycielowi sugerując mu że może na Ciebie donieść z art. 300 kk – udaremnianie egzekucji komorniczej poprzez ukrywanie składnika majątku i to już zajętego przez komornika. Sprawa karna i wyrok skazujący pewny moim zdaniem.

  No, chyba że wierzyciel to oleje i zawiadomienia nie wniesie bo nie będzie mu się chciało, to też jest bardzo prawdopodobne.

  admin

  18 Wrz 11 18:36

 11. A ja się obawiam, Adminie że tym twoim blogiem i tobą powinien zainteresować się prokurator. I zainteresuje się, mówię ci. Ustawicznie radzisz tu dłużnikom, jak bezkarnie popełnić przestępstwo. Dzisiaj też „No, chyba że wierzyciel to oleje i zawiadomienia nie wniesie bo nie będzie mu się chciało, to też jest bardzo prawdopodobne.” Człowieku, ty judzisz do przestępstwa dłużników i nie tylko. Nie zdziw się kiedy niebawem pięknego dnia otrzymasz wezwanie do prokuratury i pożegnasz się najpierw z tym blogiem bo ci go skasują a potem ewentualnie z wolnością.

  Anonim

  18 Wrz 11 19:22

 12. To prześlij mi kopię zawiadomienia do prokuratury bo na przesłuchaniu mi nie udostępnią. Po przesłuchaniu wysmaruję wpis tutaj o tym.

  admin

  18 Wrz 11 19:52

 13. Ale bzdury wypisujesz aż łeb boli. Przecież mu napisał że za takie coś z tym laptopem może mieć sprawe karną i skazanie. A dodał tylko że często wierzyciele nie wnoszą skarg. I to jest według ciebie przestępstwo że tak napisał???

  kolt

  19 Wrz 11 12:09

 14. To wyżej to było do tego Anonima co straszy blogera.

  kolt

  19 Wrz 11 12:10

 15. @kolt – nie zniechęcaj go, potrzebuje materiałów na bloga…

  admin

  19 Wrz 11 12:31

Skomentuj