Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dłużnik z długami w ZUS i bankowymi

skomentuj

Taki krótki e-mail:

mam dłużnika … z Grudziadza dług wynosi 32tyś złotych z 2008 dłuznik jest zadłużony w bankach za kredyty na firme i zusie obecnie prowadzi firmę w Grudziądzu … posiadam juz nakaz zapłaty a obecnie czekam na wyrok w sprawie karnej za wyłudzenie. proszę o odpowiedz czy Pańska firma jest w stanie mi pomóc

W takiej sytuacji gdy są inni wierzyciele w tym ZUS który ma pierwszeństwo, to zlecić egzekucję komornikowi który nie prowadzi żadnej sprawy przeciwko dłużnikowi i ograniczyć egzekucję chyba tylko do wierzytelności przysługujących od kontrahentów tudzież znaleźć konto bankowe dłużnika o którym jeszcze nie wie inny komornik. Wtedy kasę z zajęcia otrzymasz w całości tylko Ty.  Spróbuj dowiedzieć się czy dłużnik ma jakichś klientów którym sprzedaje z odroczonym terminem zapłaty i niech komornik powysyła do nich zajęcia wierzytelności (wtedy, zamiast płacić faktury dłużnikowi, przelewają / mają przelewać pieniądze komornikowi, na tym to polega).

Jak ten wybrany przez Ciebie komornik będzie zajmował wszystko jak leci, to pewnie szybko nastąpi zbieg egzekucji z innym komornikiem (np. do nieruchomości albo samochodu albo „starego” rachunku bankowego dłużnika). Poza tym, nieruchomość może być obciążona hipotekami banków które wtedy mają pierwszeństwo w egzekucji z nieruchomości.

No, życzę szczęścia w sprawie karnej a konkretnie, to żeby dłużnik został skazany w zawieszeniu z obowiązkiem naprawienia Ci szkody a nie na bezwzględną odsiadkę, bo w tym drugim wypadku będzie już wszystko pier…olił a jak dostanie zawiasy to może Ci spłacić dług żeby nie pójść siedzieć.

Skomentuj