Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Nie wie, czy komornik ściągnie dług.

skomentuj

Taki e-mail:

Klient z Katowic nie zapłacił mi za wydruki. Sprawa trafiła do Sądu nie odwołał się, Mam wyrok wraz z klauzulą nakazu zapłaty. Oddałam papiery do komornika ale nie wiem czy uda mu się coś ściągnąć. Czy jeśli komornik nic nie zdziała Wasza firma podjęła by się ściągnięcia długu. Jest to kwota ok 4500 z odsetkami. Ile by to kosztowało i czy ma jakieś znaczenie że mieszkam w Krakowie i dłużnik też jest z Krakowa. Proszę o odpowiedź.

E, za niska kwota, nie opłaca mi się. Poczekaj Pani, może jednak komornik ściągnie dług (może też Pani sobie zmienić komornika). A jak nie, to upublicznij go jako dłużnika. Zresztą, jak Pani, jak widzę, udzielasz kredytu kupieckiego klientom, to powinnaś mieć dostęp do tego co wyżej wskazałem, bo siedzi ich już tam mnóstwo i możliwe że i ten Pani gagatek też tam siedzi. Gdybyś Pani o tym wiedziała, nie byłabyś w plecy tych kilka tysiączków.

Zapytaj komornika, co on w ogóle zrobił w sprawie. Za poszukiwanie majątku płaciłaś? Nie? E, no, proszę Pani, to o czym my rozmawiamy… Zapłać Pani te tam około 100 zł. ale wcześniej zadzwoń do komornika z zapytaniem, jak masz to zlecenie sformułować.

Wrzesień 15th, 2011 at 7:10 pm

kategoria: komornik

Skomentuj