Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„kiedy komornik umarza dług” i publikowanie długu trupa

komentarzy 10

„kiedy komornik umarza dług” – zapytał ktoś w wyszukiwarce internetowej. Komornik nie umarza długu, tylko wierzyciel może dług umorzyć. Komornik może umorzyć postępowanie egzekucyjne, kiedy jest ono bezskuteczne. Wierzyciel jednak dalej ma wtedy wierzytelność względem dłużnika i może od razu zlecić sprawę firmie windykacyjnej albo ponownie złożyć wniosek egzekucyjny do innego lub do tego samego komornika.

Przeczytaj też: Rzuć stare wyroki ponownie do komornika

Zauważmy, że nawet jeżeli dłużnik umrze (miałem takie przypadki) to dług nie zostaje umorzony. Zostaje umorzone postępowanie egzekucyjne ale można wówczas liczyć na to, że odpowiedzialność za dług przejmą spadkobiercy dłużnika. Nie ma natomiast sensu prowadzenie jakiejś (w tym niekonwencjonalnej) windykacji przeciwko zmarłemu dłużnikowi, bo on to już ma gdzieś to, czy Ty np. oplakatujesz osiedle gdzie mieszkał informacjami o jego długu.

Przeczytaj też: Windykacja, pozwanie spadkobiercy dłużnika

Z drugiej jednak strony to wydaje mi się, że publikowanie długu umarlaka może mieć sens ponieważ ktoś może zechcieć kupić jego dług. Mam na myśli sytuacje w której jest ktoś kto umarlakowi winien jest pieniądze i jak spadkobiercy zajmą się sprawami umarlaka, to mogą ścigać tego gościa co winien jest kasę umarlakowi. Mógłby więc kupić dług umarlaka w celu dokonania potrącenia – kompensaty wierzytelności. Może być też tak jak wśród żywych i w tej kwestii, że ktoś wie coś o majątku który szacowny dziś umarlak ukrywał niegodnie za życia aby uniemożliwić egzekucję. Wtedy pewnie chętnie kupi dług po to, aby po prostu odzyskać go i zarobić. Dlatego uważam, że publikowanie długu trupa może być jak najbardziej na rzeczy.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

15/09/2011

kategoria: upublicznianie

Komentarze do '„kiedy komornik umarza dług” i publikowanie długu trupa'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„kiedy komornik umarza dług” i publikowanie długu trupa'.

 1. Takiego drugiego cynicznego chama – blogera jak ty, to ze świecą szukać w internecie. Żenada.

  Anonim

  15 Wrz 11 09:54

 2. A co, boisz się przyjąć spadku po tatusiu? Nie zdążył wszystkiego przepisać na Ciebie? 🙂

  admin

  15 Wrz 11 10:02

 3. „A co, boisz się przyjąć spadku po tatusiu?” Dokładnie o tym samym pomyślałem, jak przeczytałem komentarz.

  kjonca

  15 Wrz 11 10:42

 4. Straszny śmieć z ciebie, jak i ze wszystkich komorników i windykatorów. Powinno się wam strzelać w łeb bez sądu!

  Łukasz

  27 Sty 14 14:42

 5. Bo co? Bo masz dług – ktoś ma prawo odzyskać od Ciebie pieniądze?

  admin

  27 Sty 14 14:50

 6. Nie mam żadnych długów śmieciu, a śmieciem jesteś bo jesteś śmieciem, po prostu. Jaką mendą, kurwą i gnidą trzeba być aby wykonywać tak plugawy zawód jak komornik czy windykator?

  Łukasz

  27 Sty 14 15:09

 7. Kompromitujesz się, bo nie uzasadniasz wyzwisk. I myślę, że masz długi. A jakbyś tak komuś np. pożyczył pieniądze, albo wpłacił na wycieczkę i został oszukany, to co?

  admin

  27 Sty 14 15:12

 8. w dupie byłeś, gówno widziałeś. Po prostu, wkurwiają mnie złodzieje, a was, komorników określić mianem złodzieja, to i tak gruby eufemizm.

  Łukasz

  27 Sty 14 15:19

 9. To napisz, co Ty widziałeś.

  admin

  27 Sty 14 15:25

 10. Rzeczywiście, osoba prowadząca tego „bloga”, nazywająca się błyskotliwie „doradcą”, specyfikuje się brakiem kultury, poszanowania drugiego człowieka, jak i ogólnym brakiem zasad moralnych, jednak komornikiem nie zostaje osoba, „normalna”, tylko pozbawiona wszelkich uczuć i zakrawa o brak sumienia.
  Na moje „oko” Pan nazywający się per Komornikiem,tudzież Asesorem komorniczym, ma prawo pisać, „doradzać”, jednak prowadzić to „w taki sposób” jaki to pokazuje tutaj, jest żenujące. Drogi Panie KOMORNIKU-jesteśmy z tej samej gliny lepieni, więc, wyższości nad sobą nie czuję.Nazywam sie DŁUŻNIKIEM, bo osoba, wykorzystując moje dane, nabrała sobie 100 000 kredytu…walczę w sądzie, żeby ściągnąć z siebie to piętno, więc nie każdy Dłużnik jest śmierdzącym leniem i cwaniakiem…bądźmy bardziej ludzcy.
  Pozdrawiam.

  magda

  23 Mar 15 13:58

Skomentuj