Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„ustalenie pojazdów dłużnika”

skomentuj

Ktoś zapytał w internecie o – „ustalenie pojazdów dłużnika”. Formalne ustalenie czy i jakie pojazdy dłużnik posiada, nie stanowi dla komornika problemu. Musi wysłać zapytanie do CEPiK (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców) i stamtąd odpowiedzą mu.

Przeczytaj też: Według CEPiK dłużnik ma samochody a on twierdzi, że to brata ciotecznego

Jednak takie ustalenie to jedno a zajęcie komornicze pojazdu to drugie. Z tym drugim bywają problemy gdyż często nie wiadomo gdzie dłużnik ma pojazd. Jak bowiem wiadomo, samochód to ruchomość i dzisiaj może być tu a jutro albo za minutę gdzieś tam indziej. Z nieruchomością takich problemów nie ma, wystarczy tylko wpis komorniczy w księdze wieczystej.

Przeczytaj też: Czy Policja na żądanie wierzyciela może zabezpieczyć znaleziony samochód dłużnika do czasu przyjazdu komornika.

Samochody znacznie lepiej sprzedają się na licytacjach komorniczych niż nieruchomości. Między innymi dlatego, że nie wchodzi tu w grę to, co często mamy w przypadku licytowanego domu albo mieszkania – obciążenie lokatorami których prawnie nie można ot tak wykopać na ulice z mieszkania. Jak jesteś dłużnikiem i masz samochód, to nie liczyłbym na Twoim miejscu na to, że nikt go nie kupi na licytacji, ani na pierwszej (cena wywoławcza to 3/4 wartości szacunkowej ani na drugiej (cena wywoławcza to tylko 1/2 wartości szacunkowej).

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

14/09/2011

Skomentuj