Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„ustalenie pojazdów dłużnika”

skomentuj

Ktoś zapytał w internecie o – „ustalenie pojazdów dłużnika”. Formalne ustalenie czy i jakie pojazdy dłużnik posiada, nie stanowi dla komornika problemu. Musi wysłać zapytanie do CEPiK (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców) i stamtąd odpowiedzą mu.

Jednak takie ustalenie to jedno a zajęcie komornicze pojazdu to drugie. Z tym drugim bywają problemy gdyż często nie wiadomo gdzie dłużnik ma pojazd. Jak bowiem wiadomo, samochód to ruchomość i dzisiaj może być tu a jutro albo za minutę gdzieś tam indziej. Z nieruchomością takich problemów nie ma, wystarczy tylko wpis komorniczy w księdze wieczystej.

Samochody znacznie lepiej sprzedają się na licytacjach komorniczych niż nieruchomości. Między innymi dlatego, że nie wchodzi tu w grę to, co często mamy w przypadku licytowanego domu albo mieszkania – obciążenie lokatorami których prawnie nie można ot tak wykopać na ulice z mieszkania. Jak jesteś dłużnikiem i masz samochód, to nie liczyłbym na Twoim miejscu na to, że nikt go nie kupi na licytacji, ani na pierwszej (cena wywoławcza to 3/4 wartości szacunkowej ani na drugiej (cena wywoławcza to tylko 1/2 wartości szacunkowej).

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

14/09/2011

Skomentuj