Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„gdzie sprzedać dług”

skomentuj

Ktoś pytał w internecie – „gdzie sprzedać dług”. No właśnie, tam gdzie pytałeś tam opublikuj dług czyli w Google a dokładniej na internetowej giełdzie wierzytelności której zasoby indeksuje wyszukiwarka Google. Jeżeli Twój dłużnik jest przedsiębiorcą, to zastanów się też kto może być jego klientem.

Nie tyle chodzi mi o wskazanie konkretnych podmiotów, co po prostu branży, w ujęciu lokalnym albo i krajowym. I powysyłaj maile, faksy do takich firm z informacją że masz dług na sprzedaż, dług być może ich dostawcy. Jeżeli takich firm jest sporo to może wykup bazę e-maili np. w Panorama Firm (Eniro Polska Sp. z o.o.). Zauważ, że działając w ten sposób po prostu też szkodzisz dłużnikowi który, nie chcąc abyś psuł mu reputację, może zapłacić dług.

Coraz częściej też zgłaszają się zainteresowani kupnem długów wpisanych w rejestrze długów. Nieraz piszą do mnie na maila albo dzwonią a ja wtedy kłamię że klient nie chce sprzedać długu tylko odzyskać bezpośrednio od dłużnika. Z pośrednictwa w sprzedaży miałbym raczej kiepski zysk, wolę odzyskać i mieć porządną prowizję.

Wrzesień 9th, 2011 at 7:20 am

Skomentuj