Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„powiadomienie z KRD poleconą czy zwykłą”

1 komentarz

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „powiadomienie z KRD poleconą czy zwykłą”. Ani chybi zastanawia się tuż po uruchomieniu u siebie w firmie KRD, czy zaznaczać w systemie aby KRD wysyłał do dłużników powiadomienie o wpisie pocztą zwykła czy pocztą poleconą.

Przeczytaj też: Czy warto płacić za powiadomienia z KRD

Ja zaznaczam wysyłkę pocztą zwykłą ale nie dlatego że jest tańsza od poleconej. Chodzi mi o to że dłużnicy często nie odbierają poleconych, nie realizują awiza, a jak listonosz wrzuci zwykły list to go dłużnik zobaczy i pewnie otworzy. Ponieważ jestem powiedzmy że nieufny, podejrzliwy i podejrzewam każdego o to że nie jest lepszy niż ja sam jestem, przeto miałem obawy o to że KRD może od czasu do czasu nie wysłać powiadomienia pocztą zwykłą, aby trochę grosza „przyoszczędzić”. Uznałem jednak że takie postępowanie byłoby przysłowiowym strzelaniem sobie w kolano gdyż znacznie obniżałoby skuteczność wpisów i rozczarowani klienci zaczęliby wypowiadać umowy KRD. Myślę więc, że rzetelnie wysyłają powiadomienia do dłużników, także pocztą zwykłą.

Przeczytaj też: Pocztą zwykłą się nie liczy. KRD.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

06/09/2011

kategoria rejestry długów

1 komentarz do '„powiadomienie z KRD poleconą czy zwykłą”'

Subscribe to comments with RSS

  1. Takie przyoszczędzania to mogą co najwyżej być właśnie w firmach typu „pan właściciel”. Wyślesz, nie wyślesz, nikt się nie dowie.

    W firmach typu KRD takie losowe niewysyłanie listów musiałoby przybrać odpowiedniego zapisu w systemie, w programie obsługującym korespondencję seryjną, ani takie zmiany w oprogramowaniu nie byłyby opłacalne, ani ich wprowadzenie nie byłoby tajemnicą po pewnym czasie.

    Lech

    6 Wrz 11 20:55

Skomentuj