Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Przecież to wszystko może komornik. I policja.

komentarzy 5

Taki mail: Jesteśmy zainteresowani zleceniem Państwu poszukiwania majątku dłużników, ustaleniem gdzie prowadzą działalność gospodarczą lub zawodową, jakich mają kontrahentów, itp. czynności w celu sprawnego przeprowadzenia egzekucji komorniczej, jak i udzielenia pomocy w prowadzonym postępowaniu karnym, w celu ustalenia miejsca przebywania osoby podejrzanej o oszustwo (miejsce prowadzenia działalności gospodarczej – … oraz Kraków).

Dłużnikiem jest spółka z o.o. z … oraz osoba fizyczna zamieszkała na terenie powiatu myślenickiego, prowadząca działalność gospodarczą. Proszę o informację, czy jesteście Państwo zainteresowani współpracą, jakie oferujecie Państwo w tym zakresie usługi, szczególnie zależy nam na dostępnie do centralnych baz danych w celu ustalenia majątku dłużników, oraz jakie wynagrodzenie pobieracie Państwo za ww. usługi.

To wszytko może ustalić komornik, jak chodzi o egzekucję komorniczą, w tym także kontrahentów oraz konto firmowe też może ustalić na podstawie faktur w siedzibie firmy lub w biurze księgowym. Informacja o tym kto, które biuro księgowe prowadzi księgowość powinna być w Urzędzie Skarbowym a możliwe że i w ZUS też. Tyle że komornik sam z siebie może nie inicjować takich czynności więc warto wnieść pisemnie o dokonanie takich sprawdzeń A policja zwykle dość skutecznie ustala miejsce pobytu.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 4.5]

05/09/2011

kategoria komornik

Komentarze do 'Przecież to wszystko może komornik. I policja.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Przecież to wszystko może komornik. I policja.'.

 1. Czy zdarzyło Ci się, aby komornik na Twój wniosek sobie grzebał w fakturach dłużnika?

  Lech

  5 Wrz 11 09:08

 2. Zdarzyło się tak bez wnioskowania o to z mojej strony. Kilkakrotnie wnioskowałem o to i telefonicznie i pisemnie i w niektórych przypadkach twierdzili, że sprawdzali zgodnie z moim wnioskiem. Oni chyba nie mają takiego obowiązku tym niemniej niektórzy z nich wykazują inicjatywę zgodnie z sugestiami wierzyciela. Jeden owszem powiedział mi że on może zająć konkretną wierzytelność którą ja mu wskażę i nie będzie szukał wśród faktur – tacy komornicy też oczywiście są.

  Duże znaczenie ma w takim wypadku wysokość należności będącej przedmiotem egzekucji. Jak masz do egzekucji np. z 10 tys. zł. albo mniej, to może nie być łatwo namówić komornika na ponadstandardowe działania, ale jak mu poślesz tytuł wykonawczy np. na 100 tys. zł. albo choć na 50 tys. zł. to się robią nadzwyczajnie aktywni.

  admin

  5 Wrz 11 09:46

 3. Nic dziwnego, jaka płaca taka praca.

  Lech

  5 Wrz 11 09:49

 4. O tu podałem tę sytuację bez wnioskowania o to: http://pamietnikwindykatora.pl/2011/04/18/zajecie-wierzytelnosci/

  Było grubo ponad 100 tys. zł. do ściągnięcia, gdyby było 10 razy mniej to nie wiem, czy zadziałałby tak.

  admin

  5 Wrz 11 09:54

 5. P.S. Można też spróbować „podjarać” ich trochę pisząc we wniosku egzekucyjnym np. „Zachodzi duże prawdopodobieństwo tego, iż dłużnik realizuje właśnie duży kontrakt wystawiając faktury w ramach częściowych płatności przelewem”.

  admin

  5 Wrz 11 10:01

Skomentuj