Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„kto wcale nie sprawdza zdolności kredytowej”

skomentuj

„kto w ogóle nie sprawdza zdolności kredytowej” – takie pytanie też ktoś wpisał w wyszukiwarce. Domyślam się że chodzi o pożyczkę. Musze stwierdzić, że nie znam takiej firmy pożyczkowej (ani tym bardziej banku) co by w ogóle nie sprawdzała zdolności kredytowej. No, są co prawda te tak zwane pożyczki pozabankowe bez BIK ale jak nie BIK to coś tam zawsze sprawdzają, szczególnie jest wymóg stałych dochodów. A jak jakaś firma nie sprawdza dochodów, to sprawdza np. KRD.

Przeczytaj też: Pożyczki bez sprawdzania zdolności kredytowej

Są dwa specyficzne wyjątki. Pierwszy to prywatny pożyczkodawca który jest po prostu nieświadomy tego że z pustego w próżne (czy jakoś tak) i Salomon nie naleje a więc komornik nie odzyska kasy od kogoś kto nie pracuje, nie ma majątku a ma tylko … długi z innych pożyczek itp.

Drugi wyjątek to udzielający pożyczek bandyci. Ich często nie interesuje czy pożyczkobiorca ma majątek i dochody czy nie ma. Dla nich jest nie tyle istotna odpowiedzialność cywilna pożyczkobiorcy co raczej odpowiedzialność nazwijmy – zdrowotna a nawet życiowa. Większość dłużników nie jest w stanie wytrzymać ciężaru takiej odpowiedzialności. Dlatego jak bliżej nie znane typy są gotowi przyznać Ci pożyczkę bez żadnych zaświadczeń, pytań itp. a Ty masz wątpliwości co do tego czy będziesz ją w stanie zwrócić, to zastanów się dobrze, czy ją brać od nich.

Przeczytaj też: Parabanki a obowiązek sprawdzania zdolności kredytowej ze „skuteczną ekipą windykacyjną”

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

03/09/2011

Skomentuj