Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dziwna bezskuteczna egzekucja komornicza

komentarze 2

Tym razem taki mail: Mamy dłużnika, który od wielu lat śmieje się nam w nos. Jest to pan … który,  to jako członek zarządu a to nie wiedział ze jego firma … ma długi. A to odwoływał się do sądów ze śmiesznych powodów. A ostatnio komornik odpisał, że stracił kontakt z kancelarią reprezentującą pana … i „nie widzi możliwości dalszej egzekucji”.!? W sumie mamy wyroki sądowe prawomocne na firmę, i na tego pana na kwotę ok. 100.000zł, ale „ręce nam opadły”.

Czy byliby Państwo zainteresowani tą windykacją? Czy jest w ogóle szansa na windykację? Proszę o telefon. Dłużnik jest z Wałcza.

To rzeczywiście dziwne jeżeli komornik uzależnia w jakimś stopniu powodzenie egzekucji od jakiegoś tam kontaktu z kancelarią dłużnika. Postępowanie egzekucyjne ma wszak na celu ujawnienie składników majątkowych dłużnika i zlicytowanie ich a przede wszystkim zajęcie środków pieniężnych na rachunkach bankowych, z tytułu wynagrodzenia, wierzytelności u kontrahentów itp. Nie wiem więc, czyś Pan czegoś nie przekręcił, ale nie ważne.

Dowiedz się Pan u komornika co on właściwie zrobił w tej sprawie. Czy szukał majątku dłużnika – sprawdzał czy pracuje, czy ma nieruchomość, czy ma samochód, czy ma wierzytelności w Urzędzie Skarbowym, czy ma kasę na kontach bankowych…? Może napisał Panu, jakie czynności wykonał i z jakim skutkiem?

Przeczytaj też: Co komornik może ustalić

Wie Pan, ja we wniosku egzekucyjnym pisze hurtowo, np.:

Wnoszę o przeprowadzenie egzekucji z rachunków bankowych, wynagrodzenia za pracę, wierzytelności, ruchomości, wszelkich praw majątkowych i nieruchomości Dłużnika. Wnoszę jednocześnie o poszukiwanie majątku dłużnika na podstawie art. 7971 k.p.c.

a i tak nieraz muszę jeszcze telefonicznie pytać, co komornik zrobił i prosić się, żądać aby zrobił o co wnosiłem we wniosku egzekucyjnym i za co płaciłem (poszukiwanie majątku).

Przeczytaj też: Uwaga, komornicy nie czytają wniosków egzekucyjnych!

Wywiedz się Pan dokładnie, nie daj się zbyć, a potem jeszcze raz napisz mi maila, co się dowiedziałeś. No jazda, do roboty!

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

29/08/2011

kategoria: komornik

Komentarze do 'Dziwna bezskuteczna egzekucja komornicza'

Subscribe to comments with RSS

 1. A ja poszukuję pomocy przy ściągnięciu niedużego długu od pana ze świdnicy. Komornik twierdzi, że owy pan nie ma nic, nawet nie odprowadza składek do zus. Ma jedynie dom. komornik stwierdzil ze nie ma sensu wchodzic na dom bo to z 3 tysiace musze zaplacic a nie wiadomo czy ktos go kupi… :/
  w rezultacie ja trace kase , a koles sie smieje… 2 lata temu wydal ksiazke, jest znanym hazardzistą. Ma podobno innych wierzycieli ale nie mam zadnego kontaktu do nich. Jest jakas szansa na sciagniecie kasy? Jaka pomoc czy pomysły ?

  ola

  24 Kwi 13 13:33

 2. Ile wynosi ten mały dług? Jak chodzi o nieruchomość, to trzeba by sprawdzić czy w księdze wieczystej są jakieś obciążenia hipoteczne i na jaka kwotę łączną. Jak również czy są wzmianki o wszczęciu egzekucji komorniczej na wniosek innych wierzycieli. Jeżeli tak, to spróbować się dowiedzieć u komornika łącznej kwoty należności.

  Następnie z grubsza na pierwszy rzut oka wycenić (zapytać kogoś) ile taki dom w takiej okolicy może być wart, tak „na oko”. Jeżeli okaże się, że wartość hipotek jest mniej więcej taka sama albo wyższa od zgrubnej wartości nieruchomości, to nie ma sensu bawić się w egzekucję z nieruchomości. Jeżeli jest przeciwnie, trzeba uwzględnić jeszcze tych ewentualnych innych wierzycieli, bo kwota z egzekucji dzielona jest pomiędzy wierzycieli ale nie każdemu tyle samo. Ten co ma największą należność do egzekucji otrzyma proporcjonalnie największą część. Trzeba jeszcze sprawdzić, czy nie ma tam wierzycieli uprzywilejowanych czyli skarbu państwa (z tytułu zus i podatków).

  Wziąwszy pod uwagę wszystko co wyżej, sama zadecyduj czy się opłaca licytować (wyłożywszy te ok. 3 tysiąc3e na oszacowanie nieruchomości przez biegłego).

  Jeżeli we własnym zakresie nie ogłosisz licytacji, to owszem, jest bardzo możliwe, że nikt nie kupi domu, bo niewiele osób dowie się o licytacji ogłoszonej przez komornika.

  admin

  24 Kwi 13 15:24

Skomentuj