Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„co gdy nie wpuści się komornika?”

komentarzy 5

Ktoś w Częstochowie zapytał poprzez wyszukiwarkę – „co gdy nie wpuści się komornika?”. Załóżmy, że dłużnik jest w domu ale udaje że go nie ma. Komornik może przyjdzie jeszcze kilka razy, po czym napisze wierzycielowi że „pomimo wielokrotnych wizyt dłużnika nie zastano” i pouczy wierzyciela że może zażądać wejścia z wyważeniem drzwi, w asyście Policji. Tylko że wierzyciel będzie musiał na ten cel uiścić zaliczkę w kwocie ok. 700-800 zł. (nie pamiętam, ile dokładnie). Jak nietrudno się domyślić, nie każdy wierzyciel wyłoży takie pieniądze.

Jeżeli wszelkie inne sposoby egzekucji zawiodą i wierzyciel nie zawnioskuje o to siłowe wejście, to komornik umorzy postępowanie egzekucyjne jako bezskuteczne a wierzyciel może żyć ze świadomością tego, że dłużnik może ma w mieszkaniu jakieś wartościowe rzeczy, że za kasę wierzyciela kupił sobie np. nowy telewizor, pralkę i jeszcze kilka innych fajnych rzeczy.

Tylko że z drugiej strony, nawet jak komornik wejdzie do mieszkania dłużnika, to najczęściej nic to nie wniesie do sprawy gdyż ruchomości albo nie należą do dłużnika tylko do osób trzecich, albo też są już na tyle zużyte i stare, że komornik uzna iż nie warto ich zajmować i wyznaczać licytacji.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 3 Ocena średnia: 4.3]

27/08/2011

Komentarze do '„co gdy nie wpuści się komornika?”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„co gdy nie wpuści się komornika?”'.

 1. To jak komornik w skrzynce i drzwiach zostawia karteczki, że był i następnym razem wejdzie z policją to jest zwykły blef?

  DG

  29 Sie 11 12:24

 2. No, jak wierzyciel nie wpłaci zaliczki na ten cel, to myślę że nie wejdzie z policją.

  admin

  29 Sie 11 12:32

 3. Chwileczkę, według rozporządzenia Mswia , a to rozp. z mojej wiedzy determinuje koszty w takiej sytuacji ” koszty poniesione przez Policję (….) przy wykonywaniu czynności egzekucyjnych rozlicza się według stawki 1,5% miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw(…) ( Dz.U. Nr122 Poz 793 zdnia 16 czerwa 2008r.
  Według moich wyliczeń to nie cała stówka ( w zalezności od kwartału). Więc jak to jest???????

  Anonim

  10 Gru 11 18:28

 4. Nie wiem, jak to jest, ja tylko wiem, ile płacę w takiej sytuacji jako wierzyciel.

  admin

  10 Gru 11 20:05

 5. Pewnie do tego dochodzi koszt ślusarza i tym podobne problemy. Poza tym to tylko zaliczka, lepiej wziąć więcej, a potem rozliczyć, niż przerywać pracę w połowie 🙂

  Lech | blog o wekslach

  10 Gru 11 23:02

Skomentuj