Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dość uczciwa dłużniczka

1 komentarz

Taki mail: W lutym 2000 roku przyjechala do nas kolezanka z jej mezem z prosba, ze chcialaby pozyczyc sama dla siebie 7000 DM. Taka sume jej pozyczylismy. Nie spisalismy zadnej umowy na pismie.

Swiadkiem, ze ta pani brala pieniadze, ktory chce takze poswiadczyc przed sadem jest jej byly maz oraz moja zona.

Nadmieniam, ze pani ta gdy pozyczyla od nas te pieniadze w lutym 2000 roku to 09.05.2000 rozwiodla sie. Jej byly maz zrzekl sie wszystkiego tz. duzego domu, dzialki, warsztatu blacharskiego (autowarsztat) lacznie z ewentualnymi dlugami ktore byla malzonka miala uregolowac na rzecz swej bylej zony.

Przeczytaj też: Partnerka dla partnerki

W lipcu 2000 roku bylismy w Polsce i ta pani oddala nam 1500 DM, a reszte ( 5500 DM ) chciala nam oddac do konca 2001-go roku. Jesienia 2000 roku pani ta nagle opuscila Polske i wyjechala do USA. Mielismy z ta pania kontakt caly czas. W 2006 roku po naszych naciskac na poczet dlugu przyslala nam w liscie 100 US $.

W lutym tego roku wrocila do Polski, do miejscowości Puławy. Rozmawialismy z nia o zwrot zaciagnietej u nas pozyczki, ale ona chciala jeszcze troche sie zasiedlic w Polsce na co potrzebowala zarobione pieniadze w USA. Pozniej oznajmila, ze kredyt z banku w Pulawach ma dostac i kredytem tym nas splaci. Ostatni raz ponownie o splacie dlugu zaczerpnietego u nas rozmawialismy w lipcu 2011. Do tej pory ta pani nie zobowiazuje sie do splaty dlugu.

Bardzo prosze o odpowiedz czy jest mozliwosc odzyskania tych pieniedzy i czy panska firma zajelaby sie odzyskaniem tego dlugu.

Nie jest wystarczająco jasne, co oznacza „Do tej pory ta pani nie zobowiazuje sie do splaty dlugu.” – czy po prostu chodzi o to że nie płaci, czy że już wykręca się od uznania długu, wydaje się jednak że to pierwsze. A skoro tak, to niech Pani nie narzeka, bo takich uczciwych dłużników to ze świecą dziś szukać. Takich, co coś tam spłacili pomimo tego, że na piśmie nic nie ma o długu.

Przeczytaj też: To raczej uczciwy dłużnik

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

26/08/2011

kategoria: dłużnicy

1 komentarz do 'Dość uczciwa dłużniczka'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Dość uczciwa dłużniczka'.

  1. Sie przedawnilo…

    PogromcaWspolnot

    28 Sie 11 10:18

Skomentuj