Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

O, widać że tej Pani Komornik się chce…

komentarzy 5

… Pracować. Oto pismo do wierzyciela czyli do mnie:

Mogłaby to zlekceważyć i nie informować mnie o tym – nie sugerować, co powinienem zrobić. Myślę że większość komorników nic nie pisałoby wierzycielowi w takiej sytuacji. Jednak ta Pani Komornik chce uratować dla mnie sprawę, aby mogła ją dalej prowadzić – aby nie wchłonął sprawy ZUS który ma pierwszeństwo w egzekucji. Poruszałem kwestię irytującego zbiegu egzekucji we wpisie Windykacja podatków, ZUS…

Warto odnotować pozytywnie tę Panią Komornik. Może też próbowali dzwonić do mnie ale ostatnio chandrę mam więc wyłączam telefony.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

25/08/2011

kategoria: komornik

Komentarze do 'O, widać że tej Pani Komornik się chce…'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'O, widać że tej Pani Komornik się chce…'.

 1. Mały obrazek. Nieklikalny.

  kjonca

  25 Sie 11 12:37

 2. Klikalny, wgrałem ponownie.

  admin

  25 Sie 11 12:48

 3. No to napisałem „Uprzejmie wnoszę o cofnięcie zajęcia wierzytelności z rachunku bankowego dłużnika w Banku Handlowym S.A. w Warszawie i kontynuowanie egzekucji z innych składników majątkowych.”

  Zanim wrzucę pismo do koperty to wyślę faksem, warto tak robić w nagłych wypadkach.

  admin

  25 Sie 11 13:14

 4. A co to daje (cofnięcie zajęcia?)

  kjonca

  25 Sie 11 15:04

 5. Gdybym nie cofnął, to postępowanie egzekucyjne uległoby zawieszeniu do czasu rozstrzygnięcia przez sąd, czy dalej łączną egzekucję wszystkich spraw prowadzić ma komornik czy może ZUS (komornik skarbowy). Straciłbym więc np. dwa miesiące ale co znacznie gorsze – od tej pory jakiekolwiek ściągnięte pieniądze trafiałyby do uprzywilejowanego w takiej sytuacji ZUS jako wierzyciela. Dopiero gdy ZUS odzyskałby wszystko, to wtedy ja mógłbym liczyć na pieniądze z egzekucji.

  A skoro ja jako wierzyciel wycofuję zajęcie konta do którego jest zbieg egzekucji (wnioskując o to do komornika) to nie ma już zbiegu egzekucji i komornik dalej prowadzi tylko dla Ciebie egzekucję, z innych składników majątku dłużnika. Akta nie wędrują do sądu …

  admin

  25 Sie 11 15:44

Skomentuj