Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„który rejestr długów najlepszy”

komentarzy 10

Ktoś zapytał w wyszukiwarce – „który rejestr długów najlepszy”. Najlepszy rejestr długów to ani chybi ten, który ma największą ilość wpisów o dłużnikach. Po pierwsze, pod kątem prewencji, bo masz większą szansę że sprawdzany przez Ciebie kontrahent  to w tym a nie w innym rejestrze figuruje jako dłużnik. Po drugie, pod kątem windykacji bo skoro najwięcej dłużników zawiera to możliwe, że najwięcej firm sprawdza właśnie ten rejestr (firm, które powpisywały swoich dłużników…).

Nie wybierałbym rejestru długów pod kątem tego, który ma najtańszy abonament. Ma być najskuteczniej a nie najtaniej. Taniość może bardzo zaszkodzić w tym wypadku. Gdyby powstał teraz kolejny (czwarty) BIG – rejestr długów w abonamencie np. 5 złotych miesięcznie ale z bazą 10 dłużników to wybrałbyś go?

Przeczytaj też: KRD, Infomonitor, ERIF – porównanie skuteczności

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

24/08/2011

kategoria: rejestry długów

Komentarze do '„który rejestr długów najlepszy”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„który rejestr długów najlepszy”'.

 1. Po roku ten najtańszy byłby największy.

  Lech

  24 Sie 11 08:37

 2. Zbankrutowałby oczywiście przy takim abonamencie, ale to tylko dygresja. Czy jednak klienci garnęliby się do takiego nowego rejestru długów kiedy inny ma o setki tysiąckroć więcej długów, to wątpię.

  admin

  24 Sie 11 08:57

 3. Jakoś w internecie żyją potężne portale społecznościowe, które są darmowe (żyją z reklam i usług dodanych), myślę, że bezpłatny rejestr miałby potężnego kopa na rozpęd i bardzo szybko stałby się największym i najpopularniejszym.

  Lech

  24 Sie 11 10:22

 4. To jest być może świetny pomysł, natomiast mimo wszystko uważam, że korzystanie z takiego rejestru długu większość traktowałaby jako dodatek i wiele czasu upłynęłoby zanim stałby się „zagrożeniem” dla KRD.

  Gdyby taki projekt z darmowym rejestrem długów wystartował jako jeden z pierwszych, to pewnie byłby dziś bezkonkurencyjny ale nie gdyby wystartował dopiero teraz kiedy inne rejestry (a przynajmniej KRD) mają w sobie miliony długów.

  admin

  24 Sie 11 10:37

 5. Najlepszy jest infomonitor bo korzystają z niego banki (bo to w końcu ich własny rejestr), z KRD ani ERIF nie korzystają.

  Mądry

  24 Sie 11 09:06

 6. Osobiście bardziej jestem zainteresowany tym, aby w rejestrze długów sprawdzali mojego dłużnika kontrahenci – firmy pozabankowe niż banki. Jest to bardziej szkodliwe dla dłużnika. Kredytu kupieckiego czyli towaru albo usługi z odroczonym terminem płatności potrzebuje (prawie) każdy przedsiębiorca a kredytu bankowego nie każdy.

  admin

  24 Sie 11 09:25

 7. Poza tym, bank i tak nie da kredytu jeżeli przedsiębiorca wykazuje niskie dochody a do tego ma długi w ZUS i US, wielu przedsiębiorców tak ma i nawet nie próbują wnioskować o kredyt w banku. Bardzo chętnie natomiast naciągnęliby jakąś firmę na kredyt kupiecki 😉 co uda o ile nie są wpisani do rejestru długów i dostawca nie sprawdzi ich tam. Pewnie z 70% albo więcej firm używa KRD i dlatego uważam że jest to najskuteczniejszy rejestr długów.

  admin

  24 Sie 11 09:37

 8. No więc może dochodzimy do sedna – dla podm. gospodarczych może lepszy jest KRD, a dla indywidualnych nie prowadzących działalności gosp. Infomonitor.

  Mądry

  24 Sie 11 10:53

 9. Chyba tak, przy czym przeciętny człowiek nie prowadzący działalności gospodarczej nie potrzebuje żadnego rejestru długów. Rzadko bowiem wynajmuje komuś mieszkanie albo udziela pożyczki prywatnej. Jednakże w przypadku portali pożyczek społecznościowych dostęp do Informonitor jest wskazany jak najbardziej. Podobnie jak w przypadku niektórych firm świadczących usługi przede wszystkim osobom prywatnym, jak te firmy pożyczkowe udzielające pożyczek przez sms.

  admin

  24 Sie 11 10:58

 10. I znowu się będe powtarzać, ale dla mnie najlepszy jest GWG.pl pomimo tego ze jest to nowy rejestr juz moglem zobaczyć jak skutecznie działają;) czego nie moge powiedziec z KRD z ktorym wspolpracowalem 1 rok;/

  Mirson

  7 Lut 12 10:54

Skomentuj