Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„co komornik może zabrać z domu w którym właścicielem jest żona”

komentarzy 7

„co komornik może zabrać z domu w którym właścicielem jest żona” – zapytał w Gdyni w wyszukiwarce pewnie jakiś mąż swojej żony i dłużnik zarazem. A ku…wa wszystko może zabrać, co, myślałeś że to są wizyty towarzyskie, czy jak?

A tak bardziej konkretnie to może zająć wszystkie ruchomości, przedmioty znajdujące się w domu i jeżeli osoba trzecia (żona) nie wykaże że są to jej rzeczy, to zostaną uznane za Twoje i jako takie pójdą pod komorniczy młotek – będą licytowane. Dom bowiem to jedno a znajdujące się w nim rzeczy, to drugie. Skoro Ty też tam mieszkasz, to komornik ma prawo przypuszczać że przynajmniej część rzeczy w tym domu należy do Ciebie.

A tak do wszystkich: jak np. zakochasz się w dłużniczce / w dłużniku i zamieszkasz z nim razem to na wszelki wypadek zadbaj o to abyś mógł / mogła udowodnić że Twoje rzeczy w mieszkaniu są naprawdę Twoje.

09/08/2011

Komentarze do '„co komornik może zabrać z domu w którym właścicielem jest żona”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„co komornik może zabrać z domu w którym właścicielem jest żona”'.

  1. a czy przez udowodnienie rozumiemy posiadanie paragonów? Czy wystarczy np. wyciag z konta, ze zakup zostal dokonany w np. sklepie elektronicznym? Czy oprocz paragonow mozna to jakos udowodnic przed komornikiem?

    Marek

    9 Sie 11 09:38

  2. Myślę że wyciąg z konta jak najbardziej wystarczy, zaś co do paragonów to musiałoby być napisane kto jest nabywcą. Udowodnić zaś to trzeba by przed sądem po złożeniu powództwa przeciwegzekucyjnego a nie przed komornikiem. Nigdy takich sytuacji nie miałem wiec praktycznie nie znam tego zagadnienia.

    admin

    9 Sie 11 09:53

  3. Zamiast pisac bzdury radze poczytac paragrafy w szczegolnosci 845 kpc punkt 2. Czyli jezeli istnieje rozdzielnosc majatkowa to zona nie musi nic udowadniac. wystarczy ze zadeklaruje ze wlada ta rzecza i nie wyraza zgody na jej zajecie

    pablo

    10 Gru 13 21:11

  4. I komornik ma w to uwierzyć, bo tak mówi żona dłużnika mieszkająca z nim pod jednym dachem, mówi na przykład że ona a nie on pralką włada… Bzdura.

    admin

    10 Gru 13 21:23

  5. Co za idiota pisal te bzdury. W przypadku istnienia rozdzielnosci majatkowej nie moze. Jak juz tu ktos w komentarzu napisal zastosowanie ma tu art. 845 punkt 2 wystarczy deklaracja ze przedmioty sa wlasnoscia zony i komornik nie ma prawa zajac takich przedmiotow. ZADNE rachunki nie sa wymagane. Nawet gdyby doszlo do zajecia zona moze wystosowac skarge na komornika. Nalezy tez WYRAZNE zaznaczyc ze dokonujac takiego zajecia komornik zobowiazany jest powiadomic osobe trzecia czyli w tym przypadku zone o dokonaniu takiego zajecia przy czym przedmioty te nie moga zostac zlicytowane a itak wroca do wlasciciela czyli zony. Gdyby komornik takiej informacji nie udzielila rzdczy zabral/zajol jest to chyba czyn z art 23 ustawy o komornikach (przekroczenie uprawnien) a po polski mowiac kradziez. Panowie windykatorzy czy inne wynalazki tworzace te informacje…doedukowac sie prosze i nie pisac bzdur

    pablo

    26 Sty 14 15:55

  6. Z art. 845 par. 2 kpc bynajmniej nie wynikają bzdury które piszesz.

    admin

    26 Sty 14 16:20

  7. I jeszcze jedno, trzeba czytać ze zrozumieniem wpisy.

    admin

    26 Sty 14 16:27

Skomentuj