Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„gdzie sprzedać dług”

komentarze 4

„gdzie sprzedać dług” – tym razem takie pytanie wyłowiłem ze statystyk bloga. Ja rozróżniam dwie grupy sposobów poszukiwania nabywcy na wierzytelność – niespamowe i spamowe (ewentualnie spamowe).

Do niespamowych narzędzi zaliczam rejestr długów, internetową giełdę wierzytelności oraz plakatowanie informacji o długu i dłużniku (z zaznaczeniem że dług jest na sprzedaż) w okolicy siedziby / miejsca zamieszkania dłużnika. Do (ewentualnie) spamowych narzędzi zaliczam mailing oraz upublicznianie na Facebook’u jeżeli dłużnik ma tam konto i znajomych.

Przeczytaj też: Warszawscy dentyści nie protestowali gdym dług ich kolegi ogłaszał

Takie czy inne upublicznianie długu ma coraz wyższą skuteczność ale nie tyle dlatego że dług znajduje nabywcę, tylko częściej dlatego, że sam dłużnik dokonuje zapłaty nie mogąc już znieść negatywnych skutków upubliczniania.

Przeczytaj też: Jak nie wierzyli że chcę sprzedać dług…

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

04/08/2011

Komentarze do '„gdzie sprzedać dług”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„gdzie sprzedać dług”'.

 1. Prawda jest taka, że jak ktoś ma wierzytelność (najlepiej nieściągalną), to najchętniej, co by z nią zrobił, to sprzedał. I myśli, że już w kolejce czeka 5 chętnych, aby od niego to KUPIĆ. A prawda jest taka, że sprzedać można coś, co przedstawia jakąkolwiek wartość, a nie kawałek papieru z napisem nakaz zapłaty, albo – lepiej – wyobrażenie danej osoby, że ktoś inny jest coś jej winien.

  W rzeczywistości sprzedaż wierzytelności jest jedną z gorszych rzeczy, którą można z nią zrobić.

  Przy okazji zareklamuję – jeśli posiadacz czyjś weksel i nosisz się z zamiarem sprzedaży tej wierzytelności, możesz swoje ogłoszenie zamieścić tutaj: http://www.forum.remitent.pl/viewforum.php?f=11

  Lech

  4 Sie 11 16:42

 2. Sprzedanie nieściągalnej wierzytelności za symboliczną kwotę to jedna z gorszych rzeczy, ale wystawienie takiego długu na sprzedaż, to jedna z lepszych rzeczy jakie może wierzyciel zrobić. Dłużnik formalnie nieściągalny jest ale często pieniążki ma lub może zdobyć.

  admin

  4 Sie 11 16:50

 3. Dokładnie. I jeżeli ktoś jest uparty to jest w stanie powoli ściągać swoją wierzytelność. Np. robiąc to co sugeruje @Admin.

  Rex

  4 Sie 11 17:17

 4. Wcale nie do końca jest to złe rozwiązanie. Szanuje swoje nerwy, mam co innego do roboty. Nie chce mi się bawić w wyrywaniu po kawałku swojej należności, niech zajmie się tym ktoś, kto się na tym zna.

  MSz

  14 Paź 11 11:29

Skomentuj