Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Biegłemu muszę dopłacić…

komentarzy 5

Takie pismo od komornika do mnie jako do wierzyciela któremu zachciało się egzekucji z nieruchomości dłużnika:

Egzekucja z nieruchomości to generalnie nie żaden miód dla windykatora ale ciężki kawałek chleba, który może w gardle stanąć. W mojej opinii (jak już kiedyś pisałem na tym blogu) biegli często zbyt nisko wysoko szacują nieruchomości i nie można ich sprzedać ani na pierwszej ani na drugiej licytacji. Zamiast więc zarobić, tracę wyłożywszy wcześniej pieniądze na oszacowanie nieruchomości (nie wspominając o kosztach procesu) które to koszty są utopione w nieruchomości. Jednak takiej sytuacji jak w załączonym piśmie to jeszcze nie miałem. Cóż było robić? No, przelałem dopłatę komornikowi.

W dwóch trwających ostatnio egzekucjach z nieruchomości dłużnicy dokonali zapłaty długu gdy nieruchomości już miały być szacowane przez biegłych (po uiszczeniu przeze mnie zaliczek na ten cel). I na to zawsze liczę podejmując decyzję o wysupłaniu zaliczki na oszacowanie. Tak mniej więcej w co trzecim przypadku dłużnik dokonuje zapłaty aby nie doszło do zlicytowania nieruchomości.

Komentarze do 'Biegłemu muszę dopłacić…'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Biegłemu muszę dopłacić…'.

 1. Ja doznałem zdziwienia, jak ze zwykłej sprawy o jakieś marne 2 tysiące,gdzie komornik najpierw coś tam zajął na koncie, ni stąd ni zowąd od komornika dostałem wezwanie do uiszczenia zaliczek:
  – 108,67zł – jakaś opłata stała od każdej izby pomieszczenia, w której dokonywane będą czynności egz. (niby 55 ukse)???
  – 679,18zł+50zł na wydatki związane z udziałem policji
  – 1500zł – na wydatki związane z przymusowym otwarciem lokalu
  – 1500zł – na wydatki związane z transportem specjalistycznym zajmowanych ruchomości
  – 1500zł – na wydatki związane z przechowywaniem i ubezpieczeniem zajmowanych ruchomości
  – 1500zł – na wycenę

  Już biegnę i płacę 🙂

  Lech

  2 Sie 11 at 08:49

 2. Hehehe, nieźle 🙂 Tylko butów nie pogub.

  Rex

  2 Sie 11 at 09:46

 3. Trzy ostatnie pozycje zdecydowanie można sobie darować na razie bo po pierwsze, zajęte ruchomości generalnie pozostawia się we władaniu dłużnika a po drugie nie wiadomo czy w ogóle coś zostanie zajęte. Można zadzwonić do komornika i to z nim ustalić, żeby nie płacić przynajmniej tych trzech ostatnich pozycji.

  Co do tych 679,18zł+50zł na wydatki związane z udziałem policji, owszem, zdarzało mi się uiszczać, ale już 1500 zł. na przymusowe otwarcie lokalu (na ślusarza) to moim zdaniem kpina.

  admin

  2 Sie 11 at 10:02

 4. „/…/biegli często zbyt nisko szacują nieruchomości i nie można ich sprzedać ani na pierwszej ani na drugiej licytacji”

  Oczywiscie mialo byc: „zbyt wysoko”.

  PogromcaWspolnot

  3 Sie 11 at 11:24

 5. Tak jest, dziękuję za zwrócenie uwagi, już zmieniam.

  admin

  3 Sie 11 at 11:42

Skomentuj