Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„nie mam pieniędzy na windykatora”

1 komentarz

Ktoś napisał w wyszukiwarce – „nie mam pieniędzy na windykatora”. Denerwują mnie takie informacje z których wynika, że jakaś znów firma windykacyjna pobiera zaliczki, do niczego w zamian się nie zobowiązując. Denerwują mnie, ponieważ ja żadnych zaliczek na poczet windykacji nie pobieram, nawet ze swoich pieniędzy pokrywam koszty ewentualnej sprawy o zapłatę w sądzie.

Przeczytaj też: Zaliczki dla windykatora a dla komornika

Szukaj więc firm windykacyjnych działających bezzaliczkowo. Ze znalezieniem takich które działają tak przedsądowo, nie powinieneś mieć problemów, gorzej gdy trzeba będzie skierować pozew o zapłatę – niewielu jest bowiem takich „chojraków” jak ja.

A potrafisz samodzielnie wypełnić np. proste zeznanie podatkowe? To i pozew w prostej sprawie np. o zwrot pożyczki dasz radę sporządzić samodzielnie, jeżeli naprawdę nie masz pieniędzy na prawnika (a nie na windykatora). Zresztą, sąd Ci pomoże gratis wnieść prawidłowo pozew. No tak, bo jak nie dołączysz do pozwu czegoś wymaganego (np. wezwania do zapłaty) albo nie sprecyzujesz czegoś w pozwie (np. odsetek), to sąd wezwie Cię do usunięcia braków formalnych wskazując, że nie dołączyłeś tego a tego, że nie sprecyzowałeś tego a tego.

Przeczytaj też: Samodzielnie wnieś pozew o zapłatę pożyczki

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

30/07/2011

kategoria: windykacja

1 komentarz do '„nie mam pieniędzy na windykatora”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„nie mam pieniędzy na windykatora”'.

  1. Jedno z drugim ma niewiele wspólnego. Tak samo jak nikt nie wypełni po raz pierwszy w życiu PITa bez błędów, tak nikt po raz pierwszy w życiu nie napisze poprawnie pozwu. To jednak dobrze, że ludzie szukają pomocy u profesjonalistów lub chociaż „profesjonalistów”.

    Lech

    30 Lip 11 13:37

Skomentuj