Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Prawie jak BIK…

skomentuj

Takiego maila przed chwilą otworzyłem:

W imieniu Biura Informacji Kredytowej, Związku Banków Polskich, oraz Biura Informacji Gospodarczej chcielibyśmy poinformować, że udostępniamy Państwu bazy danych o dłużnikach – Biuro Informacji Kredytowej, Bankowy Rejestr Związku Banków Polskich i baza BIG InfoMonitor*. Tym samym otrzymają Państwo dostęp do informacji o zadłużeniu Polaków i polskich firm będących wynikiem przeszukania 67 000 000 rachunków bankowych należących do ponad 23 milionów Polaków – informacje, z których korzystają banki przy podejmowaniu decyzji kredytowych!

*Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor jest jedyną instytucją w Polsce umożliwiającą współpracę z całym sektorem bankowym poprzez Biuro Informacji Kredytowej (BIK).

Unikalność naszych usług polega na tym, że otrzymują Państwo możliwość przekazania informacji o swoich dłużnikach między innymi do banków, SKOKów , firm telekomunikacyjnych, samorządów – tym samym uniemożliwiając im otrzymanie kredytu, przystąpienie do przetargu, zakupów na raty oraz szeregu innych utrudnień do momentu zwrotu całego długu!!!

ATUTY Grupy Biura Informacji Kredytowej:

1)      Umieszczanie wszystkich swoich dłużników w Biurze Informacji Kredytowej ( za pośrednictwem BIG InfoMonitor – spółki córki BIK)

tym samym przekazujecie Państwo informacje o nierzetelnych kontrahentach do ponad 15 000 placówek bankowych, SKOK a także do sieci supermarketów, operatorów telefonicznych, dostarczyciele telewizji kablowej, internetu itp.

Zapytaj w swoim banku , czy korzysta z BIK-u.

CO SIĘ STANIE Z KLIENTEM , KTÓRY MA DŁUGI W BIK?

Czy Bank udzieli takiemu klientowi kredytu?

2)      BEZPŁATNĄ PIECZĘĆ oraz WEZWANIA do zapłaty,

3)      BEZPŁATNY dostęp do bankowych baz danych, które pozwolą Państwu określić poziom ekonomiczno- finansowy przyszłego kontrahenta,

4)      BEZPŁATNY CERTYFIKAT potwierdzający współpracę z nami.

Dodatkowo, by uszczelnić przepływ informacji oferujemy Warunki Specjalne – ważne jedynie do końca maja 03.08.2011 r.

Jeżeli jest to możliwe bardzo proszę o informację zwrotną czy są Państwo zainteresowani spotkaniem lub przesłaniem dodatkowych informacji.

Zgodnie z obowiązującym prawem (Ustawa z dnia 18.02.2002r Dz.U. 144 poz.204) wiadomość ta ma jedynie charakter informacyjny. W przypadku braku zainteresowania , prosimy zignorować otrzymane zapytanie.

Z poważaniem,

Przeczytaj też: BIK czy dochody?

No dobrze, tylko że po pierwsze, jakby zapomniał Pan napisać o tym, że aby ktoś spoza banku mógł sprawdzić w BIK kogokolwiek, to potrzebuje od niego upoważnienie. No i mamy nieraz problem.

Po drugie, z tego co wiem, to banki i SKOK-i mają swoje własne kanały dostępu do BIK do których zapewne są przyzwyczajone i nie muszą po to włazić do Waszego rejestru długów. Czy włażą i sprawdzają w nim dłużników dopisanych przez przedsiębiorców i generalnie przez nie-banki i nie-SKOK-i? Tego nie wiem. Słyszałem natomiast o przypadkach przedsiębiorców mających czyste konto w BIK, ale powpisywanych do największego rejestru długów. Kiedyś owszem łaknąłem dostępu do BIK ale dzisiaj, gdy we wspomnianym rejestrze długów co rusz „potykam się” o długi sprawdzanych przedsiębiorców, już tak nie łaknę dostępu do BIK a zwłaszcza takiego warunkowego dostępu – tylko za upoważnieniem od sprawdzanej osoby. Słyszałem też że takie prośby o upoważnienie kończą się często odmową z wyartykułowaniem niecenzuralnego określenia sugerującego aby pytający dokonał sam ze sobą czynności seksualnej. W przypadku rejestru długów natomiast, żadne upoważnienie nie jest potrzebne jak chodzi o sprawdzenie przedsiębiorcy.

Przeczytaj też: KRD – korci by sprawdzić osobę, ale uważaj

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

28/07/2011

kategoria rejestry długów

Skomentuj