Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„sprawdzenie klienta w wywiadowni cennik”

skomentuj

„sprawdzenie klienta w wywiadowni cennik” – ktoś wpisał w wyszukiwarce. Jak już gdzieś pisałem, może się okazać że płacenie wywiadowni za sprawdzenie okaże się zbędne. Najpierw się sprawdza potencjalnych klientów w Google i w największym rejestrze długów, Kolego.

Może się bowiem okazać, że masz do czynienia z takim typem na temat którego w wyszukiwarce Google jest co poczytać autorstwa różnych wierzycieli, w tym ewidentnie oszukanych – i powiedz, jaki jest wtedy sens zlecać sprawdzanie go do wywiadowni jak już wszystko wiesz…

A cenniki? Ja za kompleksowe sprawdzenie przedsiębiorcy włącznie z rzeczami o których nawet nie chcę tu pisać, biorę 1.500 zł. netto. Może inna wywiadownia zaproponuje usługi za 1/3 tej ceny na przykład tylko że mogą nic nie sprawdzić a napiszą Ci tylko „nie stwierdzono” przy wszystkich ustaleniach. Nie twierdzę że większość wywiadowni to oszuści, może przeciwnie, tylko chcę Ci uświadomić ryzyko. Kiedyś natknąłem się w internecie na www jakiegoś chyba biura księgowego czy coś w tym rodzaju, które oferowało też usługi wywiadu gospodarczego ale z zaznaczeniem że ustalenia przekazywane są jedynie w formie przekazu telefonicznego… Jak myślisz, dlaczego?

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

27/07/2011

Skomentuj