Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wierzyciel żąda, komornik musi…

skomentuj

Taki mail:

Mam nakaz zapłaty wydany  dnia 11.12.1996r przez Sąd Rejonowy w … na sumę 30.000zł. jednak komornik nie podjął się realizacji tego zlecenia twierdząc że dłużnik nic nie posiada, ani samochodu ani konta bankowego ani wynagrodzenia.

Osobiście wiem że  dłużnik wraz z małżonką mają restaurację, która w chwili obecnej jest zamknięta. Czy państwa firma podejmie się takiej windykacji?

Ty się jako wierzyciel z tytułem wykonawczym nie pytasz komornika czy się podejmie tylko składasz wniosek egzekucyjny i komornik ma działać. Komornik co prawda zapewne wie co mówi, pewnie dłużnik jest mu w takim razie znany z innych spraw egzekucyjnych – bezskutecznych. Tym niemniej, jak napisałem na początku, właściwy miejscowo komornik nie może odmówić przyjęcia sprawy.

Teraz tak – to że dłużnik wraz z żoną kręci się po restauracji, dowozi towar, dyryguje personelem a nawet może i żoną, to niekoniecznie oznacza że formalnie jest wspólnikiem tej restauracji. Zwykle w takich wypadkach majątek jest formalnie na żonę, a dłużnik nie ma na siebie oficjalnie nic. Komornik nie może zająć rzeczy żony dłużnika jeżeli ona nie jest dłużnikiem.

Lipiec 26th, 2011 at 11:06 pm

kategoria: komornik

Skomentuj