Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„wpisywanie do bigu przez zus”

1 komentarz

Takie zapytanie dokonane przez kogoś w wyszukiwarce – „wpisywanie do bigu przez zus”. Czy ZUS umieszcza swych dłużników w rejestrze długów? No, z tego co mi wiadomo to nie. E, na pewno nie… Jednak to zapytanie przypomniało mi niegdysiejszy wpis tutaj: Chcemy jawny ZUS, US oraz BIK a nie sam KRD… Byłoby nieźle gdyby zarówno ZUS jak i urzędy skarbowe otrzymały dostęp do KRD i obowiązek dopisywania doń swych dłużników. Oj, byłaby straszna zazdrość – zawierucha – protesty ze strony pozostałych dwóch BIG-ów (ERIF i Infomonitor) więc może w takim razie niech dopisują do wszystkich tych rejestrów. 🙂

Szanowni Komentatorzy artykułu do którego link wyżej wyrazili się sceptycznie co do realnych możliwości stworzenia osobnej bazy dłużników ZUS i US dla ludu, jednak dopisywanie do BIG-u przecież nie byłoby problemem. Ba, podejrzewam że każdy z BIG-ów udostępniłby im taką możliwość za darmo.

Nadal uważam, że mamy prawnie chory, bezsensowny stan rzeczy kiedy to masz prawo bez upoważnienia sprawdzić sobie przedsiębiorcę w rejestrze długów ale ni ch…ja nie masz prawa dowiedzieć się czy ma zaległości publicznoprawne – z tytułu podatków i nieopłaconych składek ZUS. Przecież dług jest dług, nieprawdaż?

Już odpuszczam sobie w tym zakresie BIK bo to bądź co bądź prywatna firma której udziałowcami są banki i ZBP ale ZUS i US jako rządowe firmy – obowiązkowo. Przecież państwo winno dbać o zapewnienie bezpieczeństwa obrotu gospodarczego czy jakoś tak.

No, BIG-i, do roboty, lobbować! Kto ma bazę dłużników US i ZUS ten rządzi.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

22/07/2011

kategoria rejestry długów

1 komentarz do '„wpisywanie do bigu przez zus”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„wpisywanie do bigu przez zus”'.

  1. Niedoczekanie hieny!! hehehe

    szapt

    2 Wrz 11 11:09

Skomentuj