Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy można pożyczkę z ręki do ręki”

komentarze 2

„czy można pożyczkę z ręki do ręki” – takie pytanie ktoś zadał w wyszukiwarce. Nie wiadomo o co dokładnie mu chodzi, ale chyba o to czy można udzielić pożyczki przekazując jej kwotę z ręki do ręki. To dziw, że nie wie ten pytający, że można i że często w takiej formie pożyczka jest przekazywana. Mimo tego, warto na chwilę zatrzymać się przy tej kwestii.

W życiu naprawdę wiele może się zdarzyć. No i wyobraź sobie że przyszedłeś do jakiegoś obskurnego biura pożyczkowego, do parabanku, bo masz złą historię kredytową w BIK i żaden bank pożyczki Ci już nie przyzna. Za biurkiem w tym biurze siedzi jakiś nieciekawy typ o wielkich gabarytach, spisujecie umowę pożyczki a w niej kwitujesz odbiór pożyczki wraz z podpisaniem umowy. Jednak pieniądze odłożone dla Ciebie na biurku typ chowa po podpisaniu przez Ciebie umowy zamiast przekazać Ci je i mówi Ci np. „spier…alaj”. No, co, niemożliwe? A dlaczego nie? Rzucasz się wzburzony na typa a ten wstaje i wyrzuca Cię za drzwi na odchodnym przypominając że masz zwrócić pożyczkę w terminie…

Między innymi dlatego właśnie, aby wyeliminować ryzyko zaistnienia takich i podobnych sytuacji, jestem przeciwnikiem takiego przekazywania pieniędzy z ręki do ręki. Przekazanie pożyczki na konto bankowe pożyczkobiorcy wyklucza całkowicie ryzyko zaistnienia opisanego chamskiego przekrętu. Podpisujesz więc umowę pożyczki w której jest zapis, że kwota pożyczki zostanie Ci przekazana na Twoje konto bankowe w terminie np. 3 dni od dnia podpisania umowy pożyczki. A jak nie masz konta bankowego to załóż sobie nowe przez internet; polecam te tutaj.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

18/07/2011

kategoria dowody

Komentarze do '„czy można pożyczkę z ręki do ręki”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy można pożyczkę z ręki do ręki”'.

  1. „Z ręki do ręki” rozumiałbym raczej: bez żadnej umowy.

    Lech

    18 Lip 11 09:56

  2. Dla tego co bierze z ręki do ręki jest super 😀

    DG

    20 Lip 11 17:50

Skomentuj