Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dwa miliony po tysiąc dwieście złotych

komentarze 2

O, taki krótki mail: Szukam firmy windykacyjnej na chwile obecną posiadam ok. 2 000 000 wierzytelności niepłaconych terminowo są przez osoby prywatne na terenie całej polski  średnie zadłużenie wynosi ok. 1200zł Czy zajmujecie się takimi sprawami jak mogła by wyglądać nasza współpraca.

Czyli, ma Pan w przybliżeniu 1.666 dłużników. Pięknie, pięknie. Co Pan sprzedajesz, pewnie jakieś chwilówki na sms dla zadłużonych, co? Tak, stawiam na takie pożyczki. Przy czym zapewne kwota udzielanej pożyczki jest ze dwa razy niższa niż dług do odzyskania, co? Nie ma to jak kreatywne windowanie oprocentowania rzeczywistego… No, ja Kolego takiej drobnicy windykował nie będę, wybij to sobie z głowy. Musiałbym Ci zabrać w każdym przypadku co najmniej połowę długu żeby mi się opłaciło. Nie, nawet i za 50% prowizji też nie przyjmę. Przecież w większości tych przypadków nie obejdzie się bez komorniczej egzekucji a do tego jak Pan zapewne wie, trzeba mieć tytuł wykonawczy. Moi prawnicy wyśmialiby mnie (po przyjacielsku) gdybym im chciał zlecić zastępstwo procesowe; przy tak niskich jednostkowych długach koszty zastępstwa procesowego też są nieatrakcyjne. Jednak dla wierzyciela niskie roszczenia fajne są, polubmy je. Przeczytaj też: Wiele niskich długów do odzyskania? Do e-sądu! Niskie ryzyko korupcyjnej zawisłości sędziego.

Zatrudnij Pan nawet tylko jedna osobę do składania pozwów, najlepiej przez internet czyli e-sąd. Jakieś windykacje bezpośrednie to darujcie sobie przy tak niskich jednostkowych długach. Nakaz z e-sądu, następnie tytuł wykonawczy i do komornika. Przeczytaj: 9 minut na pozew. A, byłbym zapomniał, możesz też spróbować sprzedać te długi w pakiecie, podobno niektóre firmy windykacyjne świetnie sobie radzą z takimi wieloma niskimi długami, ale ja naprawdę nie wiem jak to robią.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

16/07/2011

kategoria: e-sąd

Komentarze do 'Dwa miliony po tysiąc dwieście złotych'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Dwa miliony po tysiąc dwieście złotych'.

  1. Kruk chyba kiedyś miał taki patent, że dawał odtwarzacz MP3 w nagrodę za uznanie długu 😀

    DG

    20 Lip 11 17:54

  2. Chętnie porozmawiałbym z tym Panem. Sam zajmuję się właśnie windykowaniem takiej drobnicy. Mój kontakt maciek85@hotmail.co.uk

    Maciej

    28 Sie 14 20:20

Skomentuj