Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zagrabienie

skomentuj

I jeszcze jeden mail: Jestem Wierzycielem z Warszawy. Mam dłużnika winnego mi w chwili obecnej 60 000 zł brutto z tytułu zagrabienia gotówki, którą przekazałem na II etap budowy domu jednorodzinnego. Dłużnik zamiast zakupić materiały zagrabił kwotę i nic się nie dzieje.

Posiadam potwierdzenie (pokwitowane własnoręcznym podpisem dłużnika) przyjęcia kwoty, umowę o roboty budowlane (już wypowiedzianą przeze mnie).

Dług zaistniał w styczniu 2011r.

Wysłałem bezskuteczne wezwanie do uregulowania należności.

Dłużnik zamieszkuje Województwo Pomorskie, prowadzi działalność gospodarczą, jest płatnikiem VAT.

Proszę o informację czy podejmiecie Państwo współpracę ze mną oraz jakiej wysokości byłaby prowizja.

Nie, nie przyjmę. Połowa moich ludzi na urlopach a zleceń dwa razy tyle co przed wakacjami, autentycznie. Brakuje mi u Pana wyznaczenia temu dłużnikowi drugiego terminu do wykonania umowy, do przystąpienia do wykonania umowy. Należałoby mu najpierw wyznaczyć taki drugi termin z zastrzeżeniem że jak nie przystąpi to mu Pan wypowie umowę. I dopiero później wypowiedzieć umowę z wezwaniem do zapłaty.

Jak już Pan dopełnisz tych formalności, to na Pana miejscu złożyłbym doniesienie o wyłudzeniu. Z mojego doświadczenia wynika że tego typu sprawy znacznie częściej przebijają się do postawienia zarzutów dłużnikowi niż niespłacone pożyczki prywatne albo niezapłacone faktury. Co prawda, i tak jest dość prawdopodobne że dochodzenie umorzą albo nawet odmówią wszczęcia dochodzenia, ale złożenie zawiadomienia nic nie kosztuje, tylko trzeba będzie pofatygować się na policję / do prokuratury aby złożyć zeznania (nawet jak pocztą wyślesz zawiadomienie).

Przeczytaj też: Doniesienie o wyłudzeniu niech Ci adwokat (napisze i) złoży…

Powiem Ci jeszcze, że może się okazać, iż dłużnik jest już znany na policji / w prokuraturze i „mają go dosyć już”, bo już były inne skargi – doniesienia, nawet jeśli dotąd były umarzane. Jest to możliwe ponieważ facet wszak prowadzi działalność gospodarczą. Twoje zawiadomienie może być tym które „przeleje czarę goryczy” – przedstawia mu zarzut wyłudzenia.

Przeczytaj też: Jest zarzut!

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

15/07/2011

kategoria: wyłudzenie

Skomentuj