Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dłużnika sprzedano…

skomentuj

Taki tym razem mail: Mam dłużnika, zalega za 2 faktury-usługi transportowe – wykonane tego roku w lutym i marcu..z terminem 30 dni od wykonania. Czyli wymagalność była maj-czerwiec.

Wysłałem 2 faktury w róznych terminach …druga wróciła, ze nie ma takiego adresata. Dowiedziałem sie, że firma została sprzedana.. ale odnalazłem KRS i nic nie ma żadnych zmian. Chodzi o firme: … spółka z o.o.. Zalegają również firmie z niemiec, od której zakupili towar, który dostarczyłem im.  Czy jest możliwość odzyskania płatności moich 2 faktury na kwote 4,5 tys, złotych.

Heh, nie dziękuję… Wpisałem sobie dane nowego prezesa do mojej magicznej wyszukiwarki (w abonamencie 3,5 tys. zł. netto rocznie). Ten prezes figuruje jeszcze w mniej więcej 40 innych spółkach z o.o. Prawdopodobnie więc jest to „słup” a kupione spółki w których zostaje prezesem używane są do dokonywania wyłudzeń. Jak nie ma zmiany adresu w KRS to w przypadku spółki uznaje się że aktualny jest ten w KRS, czyli wszelkie zwroty korespondencji prawnie uznaje się za doręczone. Tylko co z tego…

Lipiec 15th, 2011 at 6:18 pm

kategoria: wyłudzenie

Skomentuj