Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zapewnienie terminowych płatności? Nie da się.

1 komentarz

Taki mail: Zwracam się do Państwa z zapytaniem o usługi dotyczące zabezpieczenia terminowych platności w transakcjach.
Otóż firma Chińska, z którą jestem zaprzyjazniony, chciałaby świadczyć firmom z UE usługi  na terenie Chin, a także, poprzez outsourcing, na terenie Europy.
Niestety przyjęło się w Polsce, ale i poza nią, że płatności do firm, które znajdują się poza Unią Europejską traktuje się po macoszemu.
W związku z powyższym zaproponowałem tejże firmie Chińskiej pomoc w postaci partnera w Unii Europejskiej , który byłby w stanie zagwarantować dobrą ściągalność płatności. Chodzi mi o terminowe płatności a nie o walkę o swoje prawa przed sądami.

O ile się orientuję takie usługi są dostępne na rynku, pytanie tylko jak wyglądałoby to w przypadku firmy spoza Unii.
Bardzo proszę o przesłanie oferty (jeśli to możliwe w j. angielskim) i opisanie pokrótce usług, które mogą Państwo zaoferować.
Chciałbym nadmienić, że firma planuje świadczyć usługi dla klientów nie tylko z Polski, ale i innych krajów UE.
W razie dodatkowych pytań jestem do Państwa dyspozycji pod numerem

Pan w dodatku używa słowa „zagwarantować” które to słowo odstrasza firmę windykacyjną. Tego nie da się zagwarantować, przecież dopóki nie minie termin płatności, to firma windykacyjna nic nie może robić. Może co najwyższej grzecznie przypomnieć, że zbliża się termin płatności; tak zwany monitoring płatności, ja się w to nie bawię. Wie Pan, to może tu i ówdzie na lokalnym (polskim) rynku w przypadku niektórych dostawców tak jest, że odbiorcy wiedzą że „Temu trzeba płacić w terminie bo inaczej przysyła łysych z bejsbolami” ale nie w skali makro, że tak powiem. Pan może ma na myśli usługę zwaną faktoring, ale ja się tym nie zajmuję. Idź Pan zapytaj firmę faktoringową, o.

Przeczytaj też: Faktoring: co warto wiedzieć o tej usłudze?

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

12/07/2011

1 komentarz do 'Zapewnienie terminowych płatności? Nie da się.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Zapewnienie terminowych płatności? Nie da się.'.

  1. Gwarancja zapłaty wierzytelności handlowych, o którą zresztą bardzo trudno (http://gwarancje-ubezpieczeniowe.pl/blog/gwarancja-widmo-ubezpieczyciel-nie-zagwarantuje-zaplaty-naleznosci/31), ale jakiś bank, zwłaszcza w „cywilizowanej” Europie, wystawi taką gwarancję dla firmy ze swojego kraju.

    Lech

    12 Lip 11 19:58

Skomentuj