Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

To się nazywa zysk! Szkoda że tylko na papierze.

komentarze 2

Taki mail: WITAM Z KRAKOWA, SPRAWA WYGLĄDA W SKRÓCIE TAK; pożyczyłam w maju zeszłego roku 30.000 przedsiębiorcy, miał mi oddać do 10.07.tego roku te pieniądze i zysk 15.000. a w następnym roku kolejne 30.000. mam umowę pożyczki i deklarację wekslową podpisaną w Krakowie. Pieniędzy nie oddał chociaż dobrze prosperuje jego kilka firm w Warszawie. Chciałabym przedstawić dokładne szczegóły sprawy państwu osobiście i zlecić ich odzyskanie, proszę o odpowiedź, chciałabym w tym tygodniu się spotkać najlepiej popołudniu.

No, niezła lichwa, nie wydało Ci się dziwne, że ten przedsiębiorca oferuje Ci takie korzystne warunki? To jest lichwa i on pewnie o tym wie – jak pozwiesz go o zapłatę to sąd odrzuci ten zysk i zasądzi tylko odsetki maksymalne. Oczywiście nie wiadomo, czy te pieniądze odzyskasz.

Przeczytaj też: „jak ominąć ustawę antylichwiarską”

A powiedz jeszcze, na jakiej podstawie twierdzisz że te jego firmy dobrze prosperują? Co, przeglądałaś dokumenty finansowe tych firm? Wątpię. Czy może poświęciłaś trochę czasu i pojechałaś popatrzeć, czy ludzie wchodzą tam do tych firm, czy jest ruch? A może to wierzyciele wchodzą aby upominać się o kasę? A może nowe drogie samochody stoją – dostawcze i osobowe oklejone logo firmy?  A może to nie jego samochody tylko w leasingu? Czy Ty w ogóle wiesz co to leasing…

Przeczytaj też: Leasing zmyla wierzycieli

A powiedz jeszcze, czy te jego firmy jak twierdzisz, to aby nie spółki z o.o. albo inne (jawne, cywilne…). Bo wiesz, jak te jego firmy to spółki, to Ty będziesz mieć nie lada problem żeby dobrać się do nich (do jego kapitału w nich) w sprawie jego prywatnego długu wobec Ciebie.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

12/07/2011

kategoria pożyczki prywatne

Komentarze do 'To się nazywa zysk! Szkoda że tylko na papierze.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'To się nazywa zysk! Szkoda że tylko na papierze.'.

  1. Ma deklarację wekslową, a czy ma weksel? 🙂

    Lech

    12 Lip 11 20:00

  2. Też od razu mi się rzuciło w oczy 😀

    Rex

    13 Lip 11 01:05

Skomentuj