Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Notorycznego dłużnika przyjmę do windykacji, preferowany wiek do 35 lat.

komentarze 3

Już nie sprawdzam dłużników przed przyjęciem zlecenia, może mieć wiele długów a i tak zlecenie przyjmę. Warunek jest tylko jeden w takiej sytuacji – dłużnik musi być młody. Jak w ogłoszeniach o pracę – wiek do 35 lat. To znaczy się sprawdzam, czy mają długi ale jeżeli tak, to jeżeli dłużnik jest młody, zlecenie przyjmuję.

Chodzi o to, że upublicznianie takiego dłużnika w Google za pośrednictwem wpisu na internetowej giełdzie wierzytelności, coraz częściej (ale oczywiście nie zawsze) działa przysłowiowe cuda. Ja wiem, co to za ludzie chyba w większości przypadków, znam kilku takich osobiście (nie jako windykator). Szpanują, kreują się na biznesmenów, szastają kasą w towarzystwie i nikt nie wie że mają nieściągalne długi, że nie mają nic na siebie. Kochają uchodzić za kogoś kim nie są, zaprzedaliby duszę diabłu aby choć jeszcze jeden dzień móc poszpanować, uwielbiają blichtr. Wpisani w Google jako dłużnicy, wpisani do rejestru długów, oplakatowani w miejscu zamieszkania, w pośpiechu wyskakują z kasy (czasem cudzej)… Oczywiście prowadzą też na lewo jakieś interesy i z tego powodu też zależy im na tym aby nie wyszło na jaw że mają długi.

Jednak z drugiej strony, informacja o tym że dłużnik ma już inne długi, też jest kusząca, ale już nie bawię się w składanie zawiadomień o oszustwie więc tego nie wykorzystuję. W wielu przypadkach tacy dłużnicy balansują na karnej krawędzi, czasem mają już postępowania karne w toku, czasem wyrok w zawieszeniu. Składając zawiadomienie z dołączeniem informacji o innych długach, możesz takiego naprawdę udupić (nawet jak jeszcze nie ma / nie miał postępowań), tego też wielu  z nich się boi i też płacą.

Bardzo często to przysłowiowy „fajny gość”, „równy facet” taki wielokrotny dłużnik. Postawi Ci kilka piw, wódeczkę, bezinteresownie, nawet pomoże w potrzebie. No tak, tylko że kasy innym nie oddaje…

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 5 Ocena średnia: 4.2]

09/07/2011

kategoria dłużnicy

Komentarze do 'Notorycznego dłużnika przyjmę do windykacji, preferowany wiek do 35 lat.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Notorycznego dłużnika przyjmę do windykacji, preferowany wiek do 35 lat.'.

 1. Co prawda dawno już pracy nie szukałem, ale mam wrażenie, że minęła już era ogłoszeń z wiekiem „do 35 lat”? Co najwyżej pozostają ogłoszenia „dla studentów” (jako niepłacących ZUSu).

  Lech

  9 Lip 11 08:33

 2. Era „dla studentów” też już minęła. Teraz i tak tylko na umowy o dzieło zatrudniają. Jak komuś się nie podoba, to może do sądu iść i powołać się na przepis prawa pracy, który takiego zatrudniania zabrania. Ale Sąd Najwyższy uznał, że ten przepis tak właściwie nie obowiązuje. Pewnie dlatego, że ochroniarze w sądach sami na umowy o dzieło robią.

  dino

  30 Gru 12 00:09

 3. Witam, skoro chętnie Pan przyjmie, to mam jednego na stanie 🙂

  Anna

  10 Lip 14 16:51

Skomentuj