Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

O 7 dni za długo…

skomentuj

No i taki też mail:

Witam Państwa serdecznie Tak naprawde to nie wiem od czego zacząć. Zostałam naciągnięta i oszukana (niestety jak czytam internet to nie ja jedna) Przez Panią … ale tu niestety jak wysłałam List z wezwaniem do zapłaty to wrócił z powrotem z adnotacją adresat wyprowadził się Paczki były wysyłane na adres …

Suma Faktur to ok 20tyś zł więc zależy mi na tym żeby to odzyskać O tej osobie jest w tej chwili dużo w necie ale ja niestety zobaczyłam to po fakcie a zaczeło się tak: „Witam serdecznie. Jestem właścicielką firmy, która oprocz normalnej sprzedaży także zaopatruje m.in. domy samotnej matki, rodziny zastępcze, pogotowia opiekuńcze itp. Jestem bardzo zainteresowana Państwa towarem w postaci butelek, i innych art dla maluchów. Nie ukrywam, iż zależy mi na stałej współpracy i w miarę regularnych zamowieniach. Chcialabym zamówić u Państwa towar, jednak zmuszona jestem bardzo prosic Państwa o wystawienie faktury z odroczonym terminem płatności o 7 dni (oczywiście po wcześniejszym wyslaniu Państwu dokumentów firmowych). Obiecuję, iż postaram się przy kolejnych zamowieniach płacić gotówką a o faktury terminowe prosić będę tylko w naprawdę wyjątkowych sytuacjach. Bardzo proszę o w miarę mozliwości szybka odpowiedź. Mam nadzieję, że zaufacie mi Państwo i zgodzicie się na moja prośbę. Z pewnościa nie zawiodę Państwa zaufania. Pozdrawiam serdecznie …”

potem były meile z zamówieniami a potem zwodzenie mnie ze już zapłacone itd

Faktur podpisanych przez Pania Lidie nie dostałam z powrotem jako dowody mam meile ,sms, potwierdzenie wysyłek. Co mam zrobić żeby Państwo zajęli się tą sprawą

Co ma Pani zrobić? Najpierw proszę mi przesłać Pani zdjęcie, to zobaczymy. 🙂 A tak na poważnie, to mleko się już rozlało i to dwa razy. Po pierwsze, dała się Pani oszukać, a po drugie za dużo mi Pani napisała. Nie trzeba mówić firmom windykacyjnym przed podpisaniem umowy że dłużnik oszukał nie tylko Panią, przynajmniej takie jest moje zdanie. Jakby Pani tego nie powiedziała, to pewnie przyjąłbym zlecenie a tak, to nie przyjmę bo mam dużo łatwiejszych spraw i nie chce mi się męczyć z jakąś notoryczna oszustką.  A zresztą, i tak wpisałbym sobie jej dane w Google przed przyjęciem zlecenia.

No i widzi Pani, jakby Pani wpisała jej dane w internecie przed puszczeniem jej towaru na krechę, to nie byłoby problemu. Pewnie i w KRD wisi ona już jak znam życie. A to jej pismo proszące, to śmierdzi oszustwem na odległość, przynajmniej jak dla mnie.  A co do siedmiodniowego terminu płatności to już byłoby dla mnie bardziej wiarygodne gdyby klient prosił co najmniej o czternastodniowy albo i miesięczny termin płatności.

kategoria: wyłudzenie

Skomentuj