Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„provident a sprzeciw od nakazu zapłaty”

skomentuj

Ktoś szukał w internecie wpisując właśnie – „provident a sprzeciw od nakazu zapłaty”. No, ale o co chodzi?

No, masz prawo odwołać się od nakazu zapłaty z tytułu pożyczki w tym także z tytułu pożyczki Provident, jak chcesz pograć na zwłokę. Lichwa jako skuteczny zarzut nie wchodzi w grę, bo nominalne oprocentowanie tej pożyczki na pewno nie jest wyższe od maksymalnego.

Czy może chodzi Ci o to że masz jakiś inny dług i starasz się o pożyczkę w Provident i Provident dowiedział się (???) o tym długu ale Ty złożyłeś sprzeciw? No ludzie, dla własnego dobra precyzyjniej szukajcie w Google. Hm, gdyby to o mnie chodziło jako pożyczkodawcę, to zażyczyłbym sobie dokumentacji w sprawie długu ze sprzeciwem, aby zobaczyć czy są podstawy do sprzeciwu i oddalenia powództwa, czy tylko na zwłokę grasz, bajeczki opowiadając w sprzeciwie.

I powiem jeszcze tak – jakbym miał udzielić komuś pożyczki a dowiedziałbym się że miał sprawę o zwrot innej pożyczki i sąd oddalił powództwo dając wiarę jemu i jego jakiemuś tam świadkowi (a to się rzadko bo rzadko, ale zdarza) że pożyczkę oddał tylko nie wziął pokwitowania, to ni ch…ja, facet jest dla mnie przekreślony jako pożyczkobiorca pomimo tak oddalonego powództwa. 😉

Lipiec 5th, 2011 at 7:13 am

Skomentuj