Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Już tytuł wykonawczy – dylemat wierzyciela

skomentuj

I taki też mail:

Prosze o informacje czy Panska Firma moze rowniez odkupic dlug, jezeli tak to na jakich warunkach. W lutym  biezacego roku na moj wniosek Sad Rejonowy w Tarnowie wydal nakaz zaplaty pozwanej w postepowaniu nakazowym, na moja rzecz w kwocie  20.000.00 zlotych, ze wszystkimi ustawowymi odsetkami i innymi kosztami zastepstwa procesowego liczac od dnia 16.04.2010 r. Aktualnie oczekuje na klauzule wykonalnosci , po uzyskaniu ktorej mogl bym zlozyc wniosek egzekucyjny do komornika. Nie jestem pewny co powinienem zrobic i chcialbym ewentualnie sprzedac ten dlug. Nadmieniam, ze pozwana jest osoba prywatna i nie znam jej aktualnego stanu  majatkowego.Prosze wskazac mi co moglaby zrobic Panska firma w tej sprawie i jakie bylyby koszty z mojej strony.

Panie, jak już chyba nie raz tu pisałem, jak jest już tytuł wykonawczy to najpierw złożyć go z wnioskiem egzekucyjnym do komornika. Ja też często nie mam wiedzy o majątku dłużnika szczególnie gdy jest  to osoba prywatna a już tytuł wykonawczy mam.

Wyślij Pan pocztą poleconą albo osobiście złóż więc wniosek egzekucyjny a w nim napisz też co ja standardowo piszę czyli „Wnoszę jednocześnie o poszukiwanie majątku dłużnika na podstawie art. 7971 k.p.c.” – takie zlecenie kosztuje około 80 zł. a komornik w ramach takiego poszukiwania uzyska odpowiedzi z właściwych urzędów dotyczące nieruchomości, pojazdów, wynagrodzenia, praw majątkowych, wierzytelności i itp. dłużnika, o ile je dłużnik ma, pobiera. Dopiero jak komornik napisze Ci że nic z tego, to wtedy kombinuj ze zleceniem windykacji czy też ze sprzedażą wierzytelności – upubliczniania danych dłużnika i jego długu.

kategoria: komornik

Skomentuj