Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

O, przejęli na własność

komentarze 3

Pierwszy taki przypadek w mojej praktyce aby wierzyciel egzekwujący przejął na własność nieruchomość po drugiej bezskutecznej licytacji. Tego typu pisemko wówczas sąd wysyła: 

Obawiam się, że wiele z tego nie dostanę, przynajmniej może odzyskam koszty procesowe i egzekucyjne które poniosłem. Ledwo zdążyłem, przyłączyli do egzekucji moją sprawę niemal w ostatniej chwili.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

28/06/2011

Komentarze do 'O, przejęli na własność'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'O, przejęli na własność'.

 1. Faktycznie taki przypadek to rzadkosc. Najwyrazniej bank hipoteczny stwierdzil, iz uda mu sie znalezc chetnego na ten dom. Chyba musi byc sporo warty – kto to wycenial?!

  A do egzekucji mozna sie przylaczyc nawet po postanowieniu o przybiciu czy przysadzeniu, byle przed sporzadzeniem planu podzialu kwoty uzyskanej ze sprzedazy licytacyjnej.

  Koszty egzekucyjne odzyskasz, ale reszta pojdzie na splate hipotek, a i to nie w calosci… Nawet US i ZUS beda musieli obejsc sie smakiem…

  PogromcaWspolnot

  29 Cze 11 00:42

 2. Nie wiem, kto to wyceniał. Przejął to na własność polski oddział jakiegoś zagranicznego chyba banku albo firmy pożyczkowej.

  admin

  29 Cze 11 01:25

 3. Ciekawy przypadek… Ja też mam w zanadrzu takie coś, więc interesujące bardzo… Może i mnie udałoby się odzyskać dług przejmując nieruchomość dłużnika…

  Rex

  29 Cze 11 11:43

Skomentuj