Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zajrzyj, Twój klient już tam jest… Dewaluacja.

1 komentarz

Zleceń jest tak dużo, że jakieś trzy tygodnie temu postanowiłem że będę wybredny w ich weryfikacji i każdego dłużnika zlecanego mi do windykacji sprawdzę w Krajowym Rejestrze Długów. I jeżeli będzie tam figurował wpisany przez innego wierzyciela, to odrzucę zlecenie.

Wkrótce musiałem wycofać się z tego postanowienia, bo okazało się że z 80% dłużników już figuruje w KRD, zwykle wpisani wcześniej niż powstał dług którego windykację mi zlecano. Gdyby więc zleceniodawca jeden z drugim sprawdził w KRD swego potencjalnego klienta, to nie szukałby teraz windykacji w stosunku do niego jako już zatwardziałego dłużnika.

Przeczytaj też: Nie wpisuj dłużnika do rejestru długów

A naszło mnie też żeby sprawdzić w KRD kilkunastu zleceniodawców – wierzycieli. I jak myślicie? Może nie 80% ale ze 30% z nich też tam już wisi. I tak sobie pomyślałem – „Dewaluacja, Panie, dewaluacja!” Niedługo będzie tak – „O, ma Pan w KRD tylko dwa długi, O.K. sprzedam Panu na termin płatności”.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

24/06/2011

kategoria rejestry długów

1 komentarz do 'Zajrzyj, Twój klient już tam jest… Dewaluacja.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Zajrzyj, Twój klient już tam jest… Dewaluacja.'.

  1. Tak będzie, bo im więcej dodanych długów, tym więcej „wpisów śmieciowych” – chodzi przede wszystkim o sporne i przedawnione roszczenia.

    Lech

    24 Cze 11 11:44

Skomentuj