Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Windykacja dla zagranicznej firmy

1 komentarz

Kolejny więc mail (Boże Ciało a tu dzisiaj 19 maili): Zwracam sie z prosba o informacje w sprawie windykacji naleznosci od kontrahenta polskiego z siedziba w Opolu. Jestesmy brytyjska firma z siedziba w Londynie wobec ktorej polski kontrahent nie wywiazal sie z platnosci za trzy faktury na laczna kwote ponad Ł800.00 + odsetki. Termin platnosci uplynal w czerwcu obieg lego roku. Klient otrzymal od nas dwa pisma ponaglajace, na ktore nie odpowiedzial. Prosze o informacje w sprawie mozliwosci nawiazania wspolpracy z państwem w powyzszej sprawie.

Ja też witam serdecznie i żegnam. Zapomnij Pan. Już nigdy nie przyjmę zlecenia od zagranicznej firmy po tym jak rok temu jakiś amerykański Czech mnie oszukał. Odzyskałem więc pieniądze dla jego firmy w USA od polskiego kontrahenta ale dłużnik spłacił dług jemu a nie mnie, bo poszło trochę „na noże”. No i jak łatwo się domyślić, amerykańsko-czeski gnój nie zapłacił mi prowizji. Przecie nie będę śmiecia ścigał w USA o jakieś 1 800 zł. W Anglii też nie, rozumiesz Pan? bez urazy, ale nie znam Pana.

Przeczytaj też: Wygrana windykatora w sądach o zapłatę prowizji za windykację – z umowy przelewu powierniczego wierzytelności albo: Proces o zapłatę 450 zł. tytułem prowizji za windykację… ostatnie pismo przed rozprawą

Tak, jakeś mnie Pan znalazł, tak po prostu znajdź sobie kancelarię prawną w regionie dłużnika i udziel pełnomocnictwa. Możliwe że dłużnik liczy na to że odległość jest zbyt duża a kwota długu zbyt mała by chciało się Wam dochodzić tej należności. Niewykluczone, że jak radca prawny też z Opola pośle mu przedsądowe wezwanie do zapłaty, to gość zapłaci Wam. A jak nie, to do sądu po nakaz zapłaty.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

23/06/2011

kategoria: windykacja

1 komentarz do 'Windykacja dla zagranicznej firmy'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Windykacja dla zagranicznej firmy'.

  1. No właśnie, dziś Corpus Christi, a Ty pracujesz zamiast odpoczywać. 😉

    PRawo

    23 Cze 11 19:41

Skomentuj