Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Jak uniknąć zajęcia udziałów w spółce?

8 komentarzy

Pytanie: Chcąc normalnie zarabiać mając komornika, założyłem spółkę z o.o. Firma rozwija się ponad oczekiwania ale boję się trochę, że komornik zajmie moje udziały, zakładając spółkę myślałem, że nie jest to możliwe za moje prywatne długi ale dowiedziałem się, że jednak tak. Może istnieje jakiś sposób na uniknięcie zajęcia udziałów w spółce? Przepisanie ich na kogoś nie wchodzi w rachubę.

Przeczytaj też: Egzekucja z dywidendy

Odpowiedź: Skoro dłużnik jest i pozostanie udziałowcem w spółce to nie ma możliwości uniknięcia zajęcia udziałów przez komornika. Nie ukryje ich Pan. Jednak co innego zajęcie udziałów a co innego ich sprzedaż przez komornika. Aby doszło do wystawienia ich na sprzedaż, to wierzyciel musi wpierw wyłożyć sporą zaliczkę na biegłego rewidenta celem oszacowania ich wartości, to po pierwsze. Po drugie, jest wysoce prawdopodobne, że nikt nie zechce ich kupić nie mając rozeznania, czy faktycznie są tyle warte. Więcej w tej kwestii: https://pamietnikwindykatora.pl/egzekucja-komornicza-z-udzialow-w-spolce-z-o-o/

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

13 grudnia, 2020

Komentarze do 'Jak uniknąć zajęcia udziałów w spółce?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Zajęcie i sprzedaż udziałów to jedno ale jest jeszcze drugie: zajęcie zysków z tytułu udziałów i to już prosta sprawa dla komornika znaczy.

    popiwek

    22 cze 21 o 15:58

  2. Gdy mamy u komornika sprawe przeciwko komuś kto jest wspólnikiem w spółce z o.o. to zawsze komornik zajmuje udziały ale na może już z 10 takich zajęć nigdy nic z tego nie było wymiernego.

    Anonim

    23 sie 21 o 06:08

  3. Zgada się, kończy się to umorzeniem egzekucji z udziałów z powodu niewpłacenia przez wierzyciela zaliczki na ich oszacowanie przez biegłego.

    Renegat

    13 paź 21 o 05:30

  4. Czy posiadając 99% udziałów jako Komplementariusz i 1% jako udziałowiec komornik może zająć te udziały? Czy tak jak w przypadku Sp. z o.o. nie stosuje tego?

    carlos

    11 sty 22 o 10:18

  5. Chodzi Panu o egzekucję długu spółki czy o egzekucję osobistego długu komplementariusza / akcjonariusza?

    admin

    11 sty 22 o 10:21

  6. O egzekucje osobistego długu. Akcjonariuszem i Komplementariuszem będzie ta sama osoba

    carlos

    11 sty 22 o 10:25

  7. W mojej ocenie może zająć udziały. W praktyce egzekucja z udziałów rzadko kiedy dochodzi do skutku natomiast bardziej realne jest zajęcie zysków z udziałów.

    admin

    11 sty 22 o 11:28

  8. Dla mnie komornik prowadził egzekucję przeciwko dłużnikowi który miał udziały w spółce działającej prężnie i też z tego nic nie wyszło, znaczy dywidendy nie było…

    Anonim

    23 sty 22 o 11:03

Skomentuj