Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„jak zostać słupem w spółce z o.o.”

komentarzy 10

Ktoś chce robić karierę w zarządzaniu i wpisał w wyszukiwarce – „jak zostać słupem w spółce z o.o.” No, nie wiem, może ogłoszenie w gazecie, może transparent w ręce tam gdzie pijasz bełty na ulicy. Tylko licz się z tym, że czasem słupy przepadają bez wieści, nieraz znajdują ich ścierwa w lesie, w rzece, na wysypisku śmieci. W ramach zacierania śladów przestępczej działalności. Wciąż zainteresowany takim stanowiskiem prezesa?

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 7 Ocena średnia: 3.6]

21/06/2011

kategoria spółka z o.o.

Komentarze do '„jak zostać słupem w spółce z o.o.”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„jak zostać słupem w spółce z o.o.”'.

 1. Ech, nie owijasz w bawełnę… Gość już ma pełne gacie… 🙂

  Rex

  21 Cze 11 10:30

 2. No co, obywatelska prewencja. Grunt to zapobiegać i zniechęcać do przestępczego procederu.

  admin

  21 Cze 11 18:44

 3. „…znajdują ich ścierwa w lecie, rzece, na wysypisku śmieci.”

  Fajne 🙂

  Rex

  21 Cze 11 19:12

 4. Ma czysty BIK i inne bazy typu InfoMonitor i wiek ponad 30 lat to jest idealny na słupa.

  W sumie nie musi chodzić o wyłudzanie itp. Ktoś kto ma negatywne wpisy w bazach prezesem nie może zostać bo spółka nic nie uzyska bo się prezesa sprawdza.

  Będąc udziałowcem też nie można mieć złego BIKu bo sprawdzają ale tutaj można wsadzić np. dzieci jako właścicieli ale też problem jest jak są czyści a mają mało lat. Też spółka nic nie dostanie.

  Najlepiej jako udziałowców rodzinę (żona, dzieci pow. 25lat.), na prezesa czystego słupa. A ten co ma brudne bazy może zostać prokurentem. Ta sama władza co prezes a odpowiedzialności żadnej.

  DG

  21 Cze 11 22:15

 5. Udziałowców, czyli właścicieli spółki z o.o. nie sprawdzają. Sprawdzają tylko i wyłącznie zarząd. I jest to jak najbardziej logiczne.

  Rex

  21 Cze 11 22:28

 6. Udziałowcy są też sprawdzani.

  Przy udzielaniu np. leasingu udziałowcy są sprawdzani. Dodatkowo często jest tak, że banki chcą aby podpisywali weksle na siebie. Wtedy znikają wszystkie zalety spółki. To już lepiej być osobą fizyczną prowadzącą działalność bo odpada pełna księgowość jak się nie przekroczyło 4,8mln obrotu.

  DG

  22 Cze 11 13:46

 7. W przypadku gdy chodzi o zakup od od firmy to zwykle sprawdzana jest tylko spółka o ile w ogóle. Słupy wprowadzane są zwykle do kupionych spółek, które czasem już są zadłużone. W że tak powiem dobie coraz powszechniejszego użycia KRD (dopisywania dłużników i sprawdzania potencjalnych kontrahentów) coraz trudniej jest robić przekręty taka spółką, ale niekiedy sprzedawane są spółki jeszcze w miarę czyste. Taka spółka widnieje w KRS od wielu lat i może wzbudzać zaufanie, jednak zmiana prezesa i wspólnika powinna wzbudzić czujność.

  admin

  21 Cze 11 22:34

 8. Agnieszka Peikert uwaga „Kobieta” ta może być wpisywana w krs firmy celem uwiarygadniania kondycji finansowej pani Agnieszki Peikert .Do tej pory wyłudzała pieniądze na udawane choroby lub opowiadanie herezji na temat posiadania spadku ostrzegamy przed tą kobietą. Nie przekazujcie jej żadnych ppieniędzy. Kobieta ta może widnieć w firmie jako słup na przekręty finansowe. Bądźcie ostrożni w kontakcie z firmami gdzie figuruje ta kobieta Agnieszka Peikert c Piotra ur 1977 z ul Zaporoskiej we Wrocławiu. Jeżeli nie wierzycie to bądźcie czujni i trzymajcie dystans do tej „kobiety” nie wierzcie tej kobiecie ani osobą którzy będą opowiadać o jej rzekomym spadku. To bzdury które Pani Peikert uwzględnia w falsyfikowanych dokumentach !

  witi

  23 Cze 14 14:51

 9. Mój bardzo dobry „znajomy”, zaproponował mi żebym przejęła jego udziały, bo jemu komornik zaraz na nie siądzie. Powiedział mi, że jest prezesem a spółka to spółka z o.o i odpowiedzialności nie ma żadnej bo tylko do wysokości kapitału spółki czyli niby 5000 zł.
  Wydaje mi się, że szuka kogoś na słupa. Mam rację?

  Mała

  31 Mar 18 08:25

 10. Udziałowiec który nie jest w zarządzie, nie odpowiada za długi spółki z o.o., tylko do wysokości wniesionego wkładu więc znajomy ma rację. Wygląda na to, że faktycznie boi się aby komornik nie zajął jego udziałów i zysków z tych udziałów.

  admin

  31 Mar 18 08:38

Skomentuj