Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Nauczka

1 komentarz

Taki mail: Prowadzę sprawę przeciwko dłużnikom:
… -należność główna  55 581,90 + odsetki=około 90.000,-
oraz poręczyciel … -należność główna: solidarnie do 43 581,90+ odsetki do dnia 04.05br 16.725,38.
Wobec dłużnikom prowadziłam postępowanie cywilne. Prawomocny wyrok oddałam do komornika, którego czynności ograniczyły się do pobierania ode mnie zaliczek. Wobec dłużnikom prowadzilam postępowanie o wyjawienie majątku, posiadam protokoły. Obecnie prowadzę wobec nich postępowanie prokuratorskie na podstawie  art. 300 kk. o ukrywanie majątku przed wierzycielem. Dłużnicy wyczyścili rachunki bankowe. Rodzice dłużnika posiadają dom. Proszę o informacje jakie dokumenty Państwo potrzebujecie, by podjąć się prowadzenia sprawy. Dysponuję prawomocnym wyrokiem, protokołami o wyjawienie majątku dłużników oraz innymi. W związku z ponoszonymi przeze mnie kosztami sądowymi i komorniczymi obecnie znalazłam się w trudnej sytuacji finansowej. Dlatego interesuje mnie windykacja, której koszty pobierane są po dokonaniu od dłużników.
Bardzo proszę o odpowiedź.Nieźle więc Pani wyszkoliła się już, może Pani zakładać firmę windykacyjną, to się Pani odkuje. A tak na poważnie, to widzi Pani czym kończy się (czym może skończyć się) udzielenie pożyczki bez zabezpieczenia (hipoteka, zastaw). Nawet jakby było dziesięciu poręczycieli to też tak może się skończyć.

To teraz czekaj sobie Pani aż rodzice dłużnika poumierają i dostanie ten dom w spadku… No, co? Sprawdziła Pani chociaż czy pożyczkobiorca i/lub poręczyciel pracują, czy mają oficjalne dochody i w jakiej wysokości? Wątpię.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 4]

20/06/2011

1 komentarz do 'Nauczka'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Nauczka'.

  1. Im więcej czytam takich wpisów z Twoich maili, tym bardziej deszcze mnie przechodzą – ilu to jest naiwnych i ufających za bardzo – no ale to nie grzech. Ponadto ile jest cwaniaczków i oszustów – to już tępić należy z całą bezwzględnością…

    Rex

    21 Cze 11 10:34

Skomentuj