Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Niewypłacalna spółka z o.o., ale hipoteka

skomentuj

Taki mail: Moja sprawa nie wiem, czy jest stracona.

Sprzedaję impregnaty i systemy lakiernicze do producentów wyrobów z drewna-firma jednoosobowa.

Wyroby takie dostarczałem do … Sp. z o.o. przez 2 lata. Płacili z lekkim opóźnieniem.

Kilka faktur wystawiłem tej firmie i nie mogę do tej pory ściągnąć należności. Firma zbankrutowała, a ja zostałem ,,na lodzie”. Długi tej firmy wobec mojej -… wynosiły 44 496,45zł plus ustawowe odsetki.

Po skierowaniu sprawy do Sądu Rejonowego dla … ich decyzja z dn.18-12-2007 r. była taka, że nakazał zaplacić w ciągi 2 tygodni od otrzymania nakazu firmie … Sp.z o.o. zaległe wartości faktur z odsetkami-Sygn.akt….

Nic nie wskórali, ponieważ na majątku firmy połozył najpierw ręce ZUS, Skarbówka, a potem reszta dłużników. Firma miała znacznie więcej długów, niż była warta, ale sądzę ,że własciciel i prezes …, syn … zamieszkały w … pesel 49… powinien z powództwa cywilnego odpowiadać za to, że widząc, iz bankrutuje kupował moje lakiery.

Sprawe prowadziła kancelaria, która wynajęłem -… Warszawa, ale nic nie wskórali-telefon do P…. wszelkie informacje może Państwu udzielić.

Komornikiem w tej sprawie jest Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym … Kancelaria Komornicza w …

Kancelaria ta w postanowieniu umorzyła egzekucję w niniejszej sprawie wobec stwierdzenia bezskuteczności egzekucji.

Nieruchomość tej firmy … Sp.z o.o jest nadal w formie działki i budynku, ale z tego co wiem nie została sprzedana z powodu braku nabywców. Egzekucja z ruchomości, wierzytelności i kont bankowych dłużnika okazała się bezskuteczna.

Sporo miałem kosztów w tej sprawie i nie wiem, czy Państwo możecie mi pomóc. Dla mnie są to duże pieniądze, które ta nieistniejąca firma jest mi dłużna i nie wiem, czy je kiedykolwiek odzyskam.

Dodam, że w hipotekę budynku jestem wpisany jako należność objęta nakazem zapłaty z odsetkami- 61 349,50 zł.

Numer i rodzaj żądania:…

Numer księgi wieczystej:…

Dodam ,że właściciel wiedząc, że bankrutuje brał ode mnie lakier do produkcji mebli i przez ogłoszeniem bankructwa sprzedał piękny dom w … Prawdopodobnie nie ma teraz nic na siebie lecz na rodzinę, aby wierzyciele nie weszli jemu na to, co posiada. Nie wiem, gdzie mieszka, ale z tego co mi kiedyś mówił, założy firmę nową.

Proszę zdobyć, jak Panstwo możecie informacje o nim.,

Z powództwa cywilnego to już Pan powalczyłeś (na razie przeciwko spółce), to co Pan sugerujesz, to prędzej na drodze karnej – wyłudzenie (skoro prezes wiedział, że nie zapłacą). Oczywiście można też pozwać o zapłatę prezesa na zasadzie subsydiarnej odpowiedzialności za długi spółki, ale jak widzę po Pesel-u, to już ma swoje lata i może nie mieć nic na siebie. Zresztą sam Pan to podejrzewasz, że nie ma. Przychodzi mi tutaj na myśl skarga pauliańska, proszę przeczytać: Dowody w skardze pauliańskiej.

Przede wszystkim jednak widzę, że Pana wierzytelność jest przecież zabezpieczona hipotecznie, załóżmy że wpisałaś się Pan na hipotekę jako pierwszy albo jeden z pierwszych. Dowiedz się Pan więc, kiedy umorzono postępowanie egzekucyjne z tej nieruchomości co to Pan piszesz że nie została sprzedana na licytacji. Po roku od tego czasu można ponownie wszcząć egzekucję z nieruchomości.

Tylko Panie, zainteresuj się Pan tym a nie „z tego co wiem…”. Ogłoś Pan licytację we własnym zakresie, szczególnie II licytację kiedy to cena wywoławcza nieruchomości będzie wynosić 2/3 wartości szacunkowej. Ogłoś w internecie, kup bazę adresów e-mail lokalnych firm, porozsyłaj obwieszczenie o licytacji. Nie licz tylko na komornika w tym zakresie bo ten z urzędu bardzo słabo ogłasza licytację. Jak tak będziesz tylko siedział i roztkliwiał się nad sobą jak panienka, to nic nie osiągniesz. No, do roboty! Możesz też wystawić ten dług na sprzedaż, koniecznie z adnotacją, że wierzytelność jest zabezpieczona hipotecznie.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

12/06/2011

Skomentuj