Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy banki powiadamiają komorników o nowym koncie”

komentarzy 5

Ktoś (może jakiś dłużnik ścigany przez komornika) wpisał w wyszukiwarce pytanie – „czy banki powiadamiają komorników o nowym koncie”. Dobre pytanie, ale uprzedzam, że nie powiadamiają.

Dlaczego to dobre pytanie? Dlatego że przecież mogłyby powiadamiać, tzn. można by utworzyć centralną bazę do której każdy bank miałby obowiązek zgłosić nowego klienta który właśnie założył konto. I żeby komornicy mogli przeszukiwać taką bazę np, wpisując PESEL dłużnika. A później to już z górki… I żeby ten nakaz dotyczył także banków spółdzielczych, bo często w tych właśnie bankach dłużnicy zakładają konta firmowe które trudno namierzyć. Aha, i żeby dotyczyło to też SKOK-ów. Tu jest jeszcze gorzej niż z bankami, bo żaden SKOK nie jest w OGNIVO.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 5 Ocena średnia: 4.6]

11/06/2011

Komentarze do '„czy banki powiadamiają komorników o nowym koncie”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy banki powiadamiają komorników o nowym koncie”'.

 1. Za piękne, żeby było prawdziwe….

  Katarzyna

  11 Cze 11 21:17

 2. Taak, a jak pięknie, jak z takiej centralnej bazy dane wyciekną …

  kjonca

  12 Cze 11 04:35

 3. To nie może być argumentem przeciw. Tak samo mogą wycieknąć z CEPiK, ZUS, z Policji (notowani) i innych baz. Administrator ma tak zabezpieczyć i pilnować, aby nic nie wyciekło.

  admin

  12 Cze 11 06:58

 4. A ja uważam, że im mniej o mnie wiedzą tym lepiej.
  I dotyczy to absolutnie wszystkiego.
  Dlatego też nieraz jestem wręcz przerażony, gdy widzę gdzie i jakie informacje na mój temat są przetwarzane, obrabiane itd.
  Przeraża mnie to tym bardziej, że ponad 15 lat zawodowo zajmowałem się wdrożeniami i doradztwem w zakresie Systemów Informacyjnych Wspomagających Zarządzanie.
  Wiem jak gromadzić i zabezpieczać dane do późniejszego przetwarzania w systemach Business Intelligence, ale gdy dotyczy to mnie – dreszcze mnie przechodzą, bo wiem, że ryzyko nieuprawnionego wykorzystania danych zawsze istnieje.

  Niektórzy powiedzieliby – to tylko kwestia czasu…

  Rex

  14 Cze 11 07:56

 5. Tak to jest, że z jednej strony chcemy sprawnego funkcjonowania urzędów, gospodarki, skutecznego i szybkiego egzekwowania naszych praw, a z drugiej – jak największej prywatności. Niestety, tak raczej się nie da aby pogodzić jedno z drugim.

  admin

  14 Cze 11 08:26

Skomentuj