Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kredyt – dług sprzed rozwodu

komentarze 2

I znowu mail: Moja „eks-małżonka” posiada wobec mnie, na chwilę obecną wraz z odsetkami 27 tys., zaległości, których nie ma zamiaru spłacić. Posiadam dokument, w którym moja była żona uznaje zobowiązanie, ale do dnia dzisiejszego to jest już 3 lata, nie otrzymałem żadnej raty zobowiązania, wedle pisemnego ustalenia.

Kilkukrotnie wysłałem zawiadomienie, z wezwaniem do zapłaty, ale bezskutecznie. W związku z tym pytanie, czy zajmujecie się Państwo windykacją dla osób fizycznych? Zależy mi na częściowym odzyskaniem zadłużenia, jestem w stanie zaoferować dużą prowizję oraz podać pełne namiary kontaktowe byłej żony.

Dodam, że jej zaległość była połową Kredytu Bankowego, jaki zaciągnęliśmy w trakcie naszego wspólnego związku, który po krótkim czasie się rozpadł. Mnie pozostał do spłaty dług, a byłej żonie wszystkie nasze dobra, które za kredytowane pieniądze zakupiliśmy… W razie zainteresowania ofertą, proszę o kontakt!

No cóż, gratuluję podziału majątku. Może Pan wiesz o tym, że roszczenia z tytułu kredytu przedawniają się z upływem lat trzech (ale uwaga, przeczytaj: Przedawniony dług kredytowy, cesja i ugoda z ULTIMO – uznanie długu po przedawnieniu). Czy jednak wiesz, że taki sam jest okres przedawnienia roszczeń Pana jako solidarnego kredytobiorcy który spłacił kredyt, w stosunku do Pana byłej małżonki – współkredytobiorcy? No, tak. Możliwe więc, że Pana wierzytelność w stosunku do niej jest już przedawniona skoro Pan piszesz, że już trzy lata minęły.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

10/06/2011

kategoria: przedawnienie

Komentarze do 'Kredyt – dług sprzed rozwodu'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Kredyt – dług sprzed rozwodu'.

  1. Po trzech latach przedawniają się roszczenia z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej, ten Pan nie prowadzi działalności (a w każdym razie roszczenie nie wynika z działalności gosp.), więc roszczenie przedawnia się po dziesięciu latach.

    Mądry

    10 Cze 11 06:58

  2. Roszczenia banku jako podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą przedawniają się z upływem trzech lat. Z tego co mi wiadomo to w takiej sytuacji roszczenie współkredytobiorcy też przedawnia się po upływie trzech lat.

    admin

    10 Cze 11 07:01

Skomentuj