Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dług w Anglii. Przedpłata.

komentarzy 6

I znowu mail, krótki: witam jestem zainteresowny odzyskaniem pieniedzy z angli zaplacilem pieniadze za towar i poprostu go nie otrzymalem kwota ktora nie chce mi odeslac to 6600EU czyli okolo 25tys zl prosze o pilny kontakt

Nigdy, przenigdy nie dokonałbym takiej przedpłaty na towar za granicą, chyba że chodziłoby o jakąś wielką, międzynarodową, znaną korporację. Nawet w Polsce miałbym obawy a co dopiero za granicą. W Polsce, jak komornik nie poradzi, to można bawić się w niekonwencjonalną windykację, a w Anglii? Chyba że sam se pojedziesz windykować, tanią linią lotniczą.

Już prowadziłem stacjonarne (z biura) windykacje zagraniczne, różnymi sposobami, z różnym skutkiem. Nic przyjemnego generalnie, choć bywało miło: Kiedyś mailami z Włoch odzyskałem kasę.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

10/06/2011

kategoria: windykacja

Komentarze do 'Dług w Anglii. Przedpłata.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Dług w Anglii. Przedpłata.'.

 1. Witam,
  Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda ściąganie należności za usługę internetową (umowa zawarta online na dane firmy przez osobę nie upoważnioną w KRS), którą wykonała firma Austriacka. Czy problemem będzie to, że zleceniobiorca ma firmę zarejestrowaną w Polsce (kraju innym niż zleceniodawca, jednak jesteśmy w UE)?

  Wichajsterek

  15 Cze 11 11:05

 2. Problem widzę raczej w tym że umowa została zawarta przez osobę nieupoważnioną.

  admin

  15 Cze 11 11:12

 3. Więc jak sprawa mogłaby dalej wyglądać? Czy w takiej sytuacji odpowiedzialność spada na tę nieupoważnioną osobę (osobę prywatną) czy umowa jest nieważna?

  Wichajsterek

  16 Cze 11 13:51

 4. Tutaj są dwie kwestie. Po pierwsze umowa jest nieważna, skoro ją podpisała nieuprawniona osoba.

  Po drugie ta osoba, podpisując bez pełnomocnictwa umowę, ponosi za nią odpowiedzialność i według mnie (miałem taki przypadek) należy do odpowiedzialności pociągnąć osobę, która umowę podpisała. Ja tak zrobiłem i pieniądze odzyskałem.

  Rex

  16 Cze 11 14:19

 5. Austriacka firma powołuje się na prawo austriackie, czy zawierając umowę online obowiązuje klienta prawo kraju klienta czy zagranicznej firmy?

  Wichajsterek

  24 Sie 11 14:21

 6. Siedziba jej jest w Austrii? Jeżeli tak, to myślę że jak najbardziej może obowiązywać prawo austriackie, ale prawnikiem nie jestem i na tych sprawach nie znam się.

  admin

  24 Sie 11 16:23

Skomentuj