Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

…żebym zwolnił nieruchomość to ona kredyt weźmie i mi zapłaci

komentarzy 5

„Mężczyźni mają to do siebie, że z wiekiem szlachetnieją, jak wino. Jednak Ciebie, Callahan, to nie dotyczy, Ty się nie zmieniasz.” (z filmu „Sudden Impact” / „Nagłe zderzenie” – 1983 r. z Clintem Eastwoodem jako Brudny Harry).

Stwierdzam że powyższe pasuje i do mnie jak chodzi o windykację, już prawie w ogóle nie krzyczę na dłużników, nie jestem mściwy gdy któryś nie zapłaci pomimo deklaracji (loguję się na konto bankowe z przeświadczeniem że jest zapłata od dłużnika a tu wała…).

Jestem też coraz bardziej wyrozumiały, ale to na takiej zasadzie, że „No ja Panią rozumiem, ale muszę robić swoje, bo Pani nie ufam.” Przykładowo, komornik zajął dwa tygodnie temu nieruchomość dłużniczki i ona zadzwoniła do mnie z prośbą aby nieruchomość zwolnić, to ona weźmie pożyczkę hipoteczną i spłaci mnie. I jeżeli nie zgodzę się, to spłacanie potrwa pewnie ze dwa lata, bo ona gotówki nie ma. No podle się czułem odmawiając, ale jaką ja mam gwarancję że ona mnie spłaci po otrzymaniu pożyczki? OK, weźmie pożyczkę pod hipotekę tylko że pieniądze przeznaczy sobie na coś innego, choćby nawet desperacko przehula. I co, ja zawnioskuję o ponowne zajęcie nieruchomości, tylko że będzie już na tej nieruchomości hipoteka na rzecz banku i po zlicytowaniu nieruchomości prawie żadnej kasy nie dostanę. Przeczytaj też: Egzekucja z nieruchomości obciążonej hipoteką. A jak klient to wywęszy to jeszcze pozwie mnie o odszkodowanie za to że spieprzyłem egzekucję. Nie ma mowy więc, wolę poczekać aż nieruchomość zostanie zlicytowana niż iść na taki układ z dłużniczką.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

09/06/2011

Komentarze do '…żebym zwolnił nieruchomość to ona kredyt weźmie i mi zapłaci'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '…żebym zwolnił nieruchomość to ona kredyt weźmie i mi zapłaci'.

 1. Czyżbyś też lubił Clinta? 🙂

  Rex

  9 Cze 11 15:52

 2. Szczególnie jako Brudny Harry.

  admin

  9 Cze 11 16:39

 3. Popieram – też lubię tę jego postać.
  A sam Clint jednak bezwzględnie jest jak wino – im starszy tym lepszy. I to nie tylko jako aktor, ale również jako reżyser.
  Gran Torino oglądałem już kilka razy.
  Teraz jestem ciekaw tego: Hereafter – Medium – 2010.
  Właśnie już czeka na obejrzenie…
  A tam: reżyseria, muzyka, zdjęcia: Clint Eastwood.

  Rex

  9 Cze 11 17:25

 4. Jest cholernie pracowity (oprócz tego że oczywiście utalentowany wszechstronnie).

  admin

  9 Cze 11 18:18

 5. A czy wiesz, że mieszka w małej mieścinie i jest w niej… szeryfem?

  Rex

  9 Cze 11 22:26

Skomentuj