Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Po czyjej stronie Pan jesteś, panie biegły?

komentarze 2

Bajanie że nieruchomości na licytacjach sprzedawane są za bezcen… Gó…no prawda, coraz więcej licytacji nie dochodzi do skutku nawet gdy jest to druga licytacja czyli gdy cena wywoławcza nieruchomości wynosi 2/3 wartości szacunkowej. Nie ma chętnych i już, bo za drogo. Przecie gdyby to była rzetelna wycena to po takiej akcji mailingowej jak robimy, do kilku tysięcy firm, powinni kupcy walić drzwiami i oknami na II licytację. Panie i Panowie biegli sądowi, po czyjej jesteście stronie? 🙂

Zabezpieczyłeś / masz możliwość zabezpieczyć wierzytelność hipotecznie? O.K., bardzo ładnie i rozsądnie tylko przygotuj się na dłuuuugie oczekiwanie (nawet przez wiele lat) zanim wreszcie za którymś podejściem komornik sprzeda nieruchomość. I bacz, aby Twoja wierzytelność wraz z narosłymi przez ten czas odsetkami nie przerosła wartości hipoteki.

Czerwiec 9th, 2011 at 6:56 pm

Komentarze do 'Po czyjej stronie Pan jesteś, panie biegły?'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Po czyjej stronie Pan jesteś, panie biegły?'.

 1. Echhhhhhhh… no właśnie. Z nieruchomościami z licytacji rzeczywiście jest kiepsko – sam się przymierzałem do kilku takich licytacji, ale dałem w końcu spokój.

  Masz całkowitą rację co do tych wycen – są często kosmiczne. Ostatnio widziałem obwieszczenie o licytacji komorniczej i w I terminie cena wywoławcza za 3 pokojowe mieszkanie była tylko ca 10-15 kpln niższa niż oferty rynkowe. Gdzie tu sens? Przecież jak się nie zlicytuje od razu, to koszty rosną – i to szybko…

  Trochę lepiej to wygląda przy wszelkich ruchomościach.

  Rex

  9 Cze 11 at 22:31

 2. Wyceny sa na podstawie danych transakcyjnych sprzed 1-2 lat, wiec nic dziwnego, ze sa zawyzone… Od 2008 roku ceny nieruchomosci spadly o ok. 25%.

  PogromcaWspolnot

  25 Lut 13 at 22:43

Skomentuj