Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Po czyjej stronie Pan jesteś, panie biegły?

komentarze 2

Bajanie że nieruchomości na licytacjach sprzedawane są za bezcen… Otóż często to nieprawda, coraz więcej licytacji nie dochodzi do skutku nawet gdy jest to druga licytacja czyli gdy cena wywoławcza nieruchomości wynosi 2/3 wartości szacunkowej. Nie ma chętnych i już, bo za drogo. Przecie gdyby to była rzetelna wycena to po takiej akcji mailingowej jak robimy, do kilku tysięcy firm, powinni kupcy walić drzwiami i oknami na II licytację. Panie i Panowie biegli sądowi, po czyjej jesteście stronie? Warto przeczytać: Prawie 100% różnica w dwóch wycenach nieruchomości dokonanych przez tego samego rzeczoznawcę – biegłego.

Zabezpieczyłeś / masz możliwość zabezpieczyć wierzytelność hipotecznie? O.K., bardzo ładnie i rozsądnie tylko przygotuj się na długie oczekiwanie (nawet przez wiele lat) zanim wreszcie za którymś podejściem komornik sprzeda nieruchomość. I bacz, aby Twoja wierzytelność wraz z narosłymi przez ten czas odsetkami nie przerosła wartości hipoteki.

Przeczytaj też: Odsetki a wzrost wartości hipoteki.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

09/06/2011

Komentarze do 'Po czyjej stronie Pan jesteś, panie biegły?'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Po czyjej stronie Pan jesteś, panie biegły?'.

 1. Echhhhhhhh… no właśnie. Z nieruchomościami z licytacji rzeczywiście jest kiepsko – sam się przymierzałem do kilku takich licytacji, ale dałem w końcu spokój.

  Masz całkowitą rację co do tych wycen – są często kosmiczne. Ostatnio widziałem obwieszczenie o licytacji komorniczej i w I terminie cena wywoławcza za 3 pokojowe mieszkanie była tylko ca 10-15 kpln niższa niż oferty rynkowe. Gdzie tu sens? Przecież jak się nie zlicytuje od razu, to koszty rosną – i to szybko…

  Trochę lepiej to wygląda przy wszelkich ruchomościach.

  Rex

  9 Cze 11 22:31

 2. Wyceny sa na podstawie danych transakcyjnych sprzed 1-2 lat, wiec nic dziwnego, ze sa zawyzone… Od 2008 roku ceny nieruchomosci spadly o ok. 25%.

  PogromcaWspolnot

  25 Lut 13 22:43

Skomentuj