Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Licytacja komornicza mieszkania – Zakopane

komentarzy 6

Komornik pisze w ogłoszeniu poniżej że nieruchomość posiada jakąś wadę prawną ale nie chce mi się dzwonić i pytać. Podany jest tel. do komornika jak kto chce to może zadzwonić i zapytać się.

Z tą nieruchomością to jest tak, że hipoteka banku z tytułu kredytu w CHF może już przewyższa wartość nieruchomości, wszak wiadomo jak w ostatnim czasie ta waluta podrożała. Jeżeli tak jest to bank zgarnie wszystko z licytacji. Jednak mimo tego, dla zasady zdecydowałem się wyłożyć zaliczki (łącznie koło 4 tys. zł.) i doprowadzić do licytacji. Przynajmniej te koszty odzyskam, bo opłaty egzekucyjne (i koszty procesu do jakiejś tam wysokości chyba też) mają pierwszeństwo w zaspokajaniu nawet przez należnościami zabezpieczonymi hipotecznie. Do rzeczy jednak, oto ogłoszenie o licytacji:

kategoria: Bez kategorii

Komentarze do 'Licytacja komornicza mieszkania – Zakopane'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Licytacja komornicza mieszkania – Zakopane'.

 1. Lepiej dowiedzieć się co to za wada… I poczekać do drugiej licytacji – o ile do niej dojdzie.

  Rex

  8 Cze 11 at 11:34

 2. Elaborat szacunkowy, heh he he.

  Mądry

  8 Cze 11 at 11:41

 3. No ku…wa, zniechęcił potencjalnych licytantów pisząc to w obwieszczeniu a nie podając dokładnie o co chodzi. Mógł mnie przynajmniej poinformować zanim zaliczkę wpłaciłem, to może nie wywalałbym tych ok. 4 000 zł.

  admin

  8 Cze 11 at 11:43

 4. Zapytam się przed ewentualna druga licytacja co to za wada prawna i dodam w ogłoszeniach które będę publikował.

  admin

  8 Cze 11 at 11:44

 5. Kupowal na gorce, na dodatek wtedy, gdy CHF kosztowal ok. 2 PLN… Nikt tego nie kupi, nawet w drugiej licytacji – za wysoka cena szacowania.
  A ta wada prawna to chyba fakt, iz lokal jest zamieszkaly ;-). W KW lokalu nie ma o niej ani slowa…

  PogromcaWspolnot

  8 Cze 11 at 16:08

 6. W przypadku licytacji innych zamieszkałych lokali nie pisali komornicy o wadzie prawnej. W tym wypadku to z tego co mi wiadomo, dłużnik na stałe przebywa poza tym mieszkaniem.

  admin

  8 Cze 11 at 16:33

Skomentuj